Střípky ze sprch

Střípky ze sprch
Sport 07 / 11 / 2011

Druhý zápas v základní sestavě si odbyl Jan Lukáš, který měl nelehkou úlohu nahradit zraněného Libora Doška. „Myslím, že v první půli jsme byli lepší, byla jen škoda, že jsme dostali smolný gól do šatny. Mrzí mě šance z první půle. Rambo (Petr Reinberk - pozn.red.) prodloužil balón do vápna, odclonil obránce, já předpokládal, že míč projde, a šel jsem z úhlu na Grigara. Chtěl jsem to dávat křížem na zadní tyč. V tréninku to obvykle dávám, tady se to jak už to, bývá, nepovedlo.“ A že tým prohrál gólem z penalty v 92. minutě? „Bohužel už to byla poslední minuta nastavení, to už pak není možné reagovat. A rozhodčí? K tomu se raději vyjadřovat nebudu, rozhodně to ale nebyl jeden z jeho lepších zápasů,“ dodal Lukáš.
Po zranění se do základního kádru vrátil stoper Tomáš Košút a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. „Každý zápas se snažím hrát dobře. Jednou to vyjde líp, někdy hůř. Já jsem se po zranění byl minulý týden rozehrát v béčku a čekal jsem, jestli dostanu dnes šanci. Doufám, že jsem si výkonem řekl o místo v sestavě,“ řekl slovenský reprezentant, kterého čekají povinnosti v národním týmu (U21), který se střetne s Francií. Gólu Mahmutoviče ale zabránit nemohl. „Mahmutovič to udělal chytře. Sekl to Rambovi do druhé strany, potom proti němu vystupoval Truska (Jan Trousil), ale on to trefil parádně,“ musel uznat Košút.
Právě Petr Reinberk byl u akce Eidina Mahmutoviče, která znamenala úvodní branku domácích. „Šel jsem do souboje, kdy jsem se dostal před něj, on si trochu pomohl tělem, dostal se přede mně, k míči, navedl si to na vápno a trefil to tak, jak to trefil. Mrzí to o to víc, když jsme Teplice prakticky do ničeho v první půli nepustili,“ litoval slovácký bek.
Penaltový zákrok, který rozhodl o vítězství Teplic, měl na svědomí Tomáš Ondrášek, který měl o penaltě pochopitelně jasno. „Viděl jsem, že balón letí na mně. Kubáň mě držel za ruku, to můžu odpřísáhnout. Chtěl jsem vyskočit, a zrovna vtom jsem podklouzl. Asi proto, že mě držel. Nevím, jestli by z toho byla branka, ale penalta byla jasná,“ dušoval se po zápase domácí Tomáš Ondrášek.
„Dnes jsme podali asi nejlepší výkon na hřišti soupeřů,“ hodnotil zápas Jan Trousil. „Teplice jsme prakticky do ničeho nepustili, hráli jsme svou hru, drželi míč, soupeř byl zalezlý a zakřiklý. V první půli jsme stříleli hodně, ale mimo, Teplicím to tam padlo z druhé střely na branku. Penaltové zákroky jsem neviděl, ale myslím, že vyrovnání bylo zasloužené. Pak přišla ale druhá penalta, prohráli jsme, komentovat ji nebudu, domů jedeme zklamaní z výsledku, ale ze hry nikoliv,“ dodal Trousil.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace