Střípky ze sprch

Střípky ze sprch
Sport 02 / 04 / 2012

Rozdíl mezi Slováckem a Jabloncem byl tentokrát na Střelnici jediný. Jablonec měl Davida Lafatu, který se střelecky probudil ze zimního spánku. „Ani nevím, jak se to ve vápně seběhlo. Obešel jsem Honzu Trousila, stačil si to přehodit z levé na pravou a trefil jsem to technickou střelou na zadní tyč.“
Právě Jan Trousil po zápase zpytoval svědomí. Domácí ostrostřelec jej dokázal položit na zem a pak skórovat. „Věděli jsme, že jablonecká ofenziva se točí kolem Pitáka, Lafaty a Jarolíma. Celý zápas jsme na to dobře reagovali a do žádného tlaku je nepustili. Naopak jsme měli víc šancí. Bohužel jsme je neproměnili a Lafimu stačila jediná situace, kterou jsem neustál, a vyřešil to gólově. Dal rozhodující branku, a proto vyhráli.
Parťák v obraně Radek Mezlík se snažil Trousilovo zaváhání napravit, ale zkušenost domácího forvarda tentokrát zvítězila. Chtěl jsem míč odkopnout špičkou do autu, ale David mi míč zblokoval a dostal se do vápna. Honzovi naznačil střelu, on šel proti němu, David si to ale zasekl, já už jsem jej nestihl a pak to Lafi už zkušeně proměnil.
Zkušenosti v zakončení byly skutečně tím, co rozlišovalo oba týmy. Do ještě vyloženější šance se v úvodu druhé půle dostal Filip Hlúpik, ale samostatný nájezd proměnit nedokázal. Míč jsem si moc pokopl, měl jej na dlouhou nohu, Špit dobře vyběhl, vyrazil mně to a já tento klíčový okamžik jak se říká posr...
Vlastimil Daníček patřil v záloze, která neměla věkový průměr vyšší jak devatenáct let, k těm zkušenějším. Byl to zápas o šancích. My měli tři, možná čtyři vyložené, což je venku nadstandard. Když je neproměníme, tak nemůžeme bodovat. To je jasné.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace