Stromšík atakuje limit pro Bělehrad

Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2017

Sprinter Zdeněk Stromšík ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště má na prahu nového roku formu jako Brno a stále se přibližuje k limitu na halové mistrovství Evropy! Na Athletics Indoor Ostrava vyhrál běh na 60 m časem 6,76 sekund, letenka do Bělehradu mu tak unikla jen o 8 setin sekundy. Výbornými výkony se však na severu Ostravy blýskli i další členové trenérské skupiny Vlčí smečka.
Stromšík dvakrát zaběhl čas pod hranici 6,80 s., rychleji v lednu ještě nikdy neběhal. „A hlavně mě těší, že běžel v pohodě, uvolněně a především výrazně zlepšil startovní reakci,“ mne si spokojeně ruce kouč Jaroslav Vlček, jehož svěřenec je aktuálně lídrem českých seniorských tabulek.
Šedesátku absolvoval věkem ještě junior Jan Vácha a trenéra příjemně šokoval, když si v rozběhu vylepšil osobní rekord na 6,95 s.
„Ve finále si pak sice pohoršil o čtyři setiny, ale dva časy pod sedm sekund, to je více než slibná bilance. Výkonem v Ostravě se tak stal druhým nejrychlejším sprinterem Slovácké Slavie v historii, když na třetí místo odsunul Květoslava Tichavského, předsedu klubu,“ uznal Vlček. Vácha byl v cíli čtvrtý. Jeho představení ale ještě neskončilo, v běhu na 150 metrů totiž znovu pokořil osobní maximum a časem 16,51 s. vybojoval stříbrnou medaili. A stejná pozice mu patří v průběžných juniorských tabulkách, když rychlejší čas zaběhl jen fenomenální Štěpán Hampl.
Bronzovou medaili získala v běhu na 60 m Kateřina Vávrová, když stáhla úvodní ztrátu a proťala cílovou rovinku v čase 7,70 s. Kdyby zopakovala letošní nejrychlejší čas z rozběhu (7,68 s.), je druhá. „Ve finále si na startu trošku schrupla. (úsměv) Ale jelikož stále doháníme tréninkové manko z listopadu, jsou její výkony nesmírně stabilizované,“ podotkl Vlček. Na stopadesátce doběhla Vávrová čtvrtá v čase 18,47 s., což je její nový halový osobní rekord, kterým kraluje českým juniorkám. Mezi ženami je šestá.
Skvělý závod má za sebou i Štěpánka Kolářová, která na 60 m vyhrála finále B časem 7,91 s., čímž si vytvořila nejlepší halový rekord kariéry. Na stopadesátce si pak časem 18,76 s. vytvořila absolutní osobní rekord, v cíli byla šestá za týmovou kolegyní Márií Šimlovičovou (18,75 s.). „Na nejkratší distanci byla Majka šestá časem 7,90 sekundy, což ji posunulo do čela slovenských juniorských tabulek, kterým tak nově vládne na tratích 60, 150 i 200 metrů,“ poznamenal veleúspěšný lodivod.