Stromšík se zranil, víc odhalí až lékař

Stromšík se zranil, víc odhalí až lékař
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 15 / 05 / 2014

Velká cena Olomouce největší sprinterské hvězdě Vlčí smečky štěstí nepřinesla. Devatenáctiletý Zdeněk Stromšík letošní premiéru nedokončil kvůli silné bolesti podkolenní šlachy. Jak je zranění vážné, ukáže až lékařské vyšetření.
Stromšík v předchozích dvou letech vtrhl do sezony jako tajfun a vždy hned při prvním startu splnil limity na nejvýznamnější akce roku (juniorské mistrovství světa v Barceloně a evropský šampionát v italském Rieti - pozn. autora). Do třetice všeho dobrého však na Hané neplatilo. I když se zpočátku zdálo, že se historie zopakuje...
Hradišťský Usain Bolt hladce postoupil do finále, když v rozběhu už po 30 metrech kontroloval první postupující pozici a uvolněně doběhl do cíle stovky za 10,92 sekundy. O hodinu později se postavil na start finále.
„Jelikož se otočil i vítr, který foukal sprinterům mírně do zad, a na startu byla slušná konkurence, když nechyběl ani jeden z nejrychlejších slovenských sprinterů Roman Turčáni, byl jsem plný očekávání,“ přiznal kouč Jaroslav Vlček.
Stromšík sice neměl ideální start, ale už po 40 metrech se dotáhl na vedoucího závodníka a pak už připomínal japonský expres. „Jeho náskok začal metr po metru narůstat, takže jsem doufal v mimořádný čas. Bohužel dvacet metrů před cílem Zdendu zastavila silná bolest v koleni a bylo po nadějích,“ posteskl si Vlček, který si jen přeje, ať zranění není vážné.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace