Stromšík splnil limit hned dvakrát, jistotu startu na Evropě ale ještě nemá

Uherské Hradiště Sport 29 / 01 / 2015

Sprinter Slovácké Slavie zaběhl šedesátku za 7,62 sekundy

Slovácký šinkansen Zdeněk Stromšík splnil limit pro halové mistrovství Evropy v Praze! A to hned dvakrát během jediného týdne. V pražské Stromovce nejdříve „prolétl“ šedesátku za 6,72 s., čímž si vylepšil osobní maximum o čtyři setiny, a v sobotu na mítinku v Jablonci přidal čas 6,73 s. Limit je přitom 6,75 sekundy.
„Cítil jsem se dobře, věřil si. Už při prvním startu z ostré přípravy mi chyběla setina, v Bratislavě pak čtyři. Konečně jsem tak přestal „střílet“ kolem a trefil se do černého,“ usmívá se od ucha k uchu Stromšík, sprinter Slovácké Slavie Uherské Hradiště, který se tak zařadil na dělené třetí místo průběžných evropských tabulek a v kategorii do 22 let mu v Evropě dokonce patří dělená první příčka!
Pro dvacetiletého rodáka z Poličné byl start na veřejných závodech v pražské Stromovce v pořadí třetí v halové sezoně. „Když se nestane nic mimořádného, limit splní,“ hlásil před odjezdem na sever Čech kouč Jaroslav Vlček. V rozběhu si ještě jeho svěřenec „ustlal“ ve startovních blocích a cílovou pásku proťal v čase 6,79 s. Ve finále už ale čekání na limit ukončil. Soupeřům nedal šanci, když šedesátku prolétl v čase 6,72 sekundy! „Cítím úlevu, je fajn, že mám limit v kapse,“ těší Stromšíka. I když byl teprve třetím českým atletem, který splnil limit Českého atletického svazu, stoprocentní jistotou startu na mistrovství Evropy nemá. „Na šedesátce má Česko tři místa. Kdyby třeba limit splnilo pět sprinterů, dva by šli z kola ven. I proto chceme ještě čas o pár setin vylepšit,“ říká Vlček.
Stromšík potvrdil parádní formu i v sobotu na mítinku Jablonecká hala, když časem 6,77 s. vyhrál rozběh a postoupil do finále jako druhý nejrychlejší. Lepší byla jen hvězda mítinku Kim Collins, mistr světa v běhu na 100 m z Paříže a čtyřnásobný účastník olympijských her. Sprinter z Karibiku nakonec ovládl i finále, když zaběhl fantastický čas 6,58 s! Stromšík doběhl třetí (6,73 s.), na druhého Bakalára, který tak jako druhý sprinter splnil limit na kontinentální šampionát, ztratil setinu. „Zdeněk tak opět prokázal vysokou stabilitu výkonů, jeho nejlepší a nejhorší letošní výkon dělí jen sedm setin,“ smekl Vlček.
Stromšík se teď malinko stáhne ze scény a krátkým mikrocyklem potrénuje, aby jeho forma kulminovala na domácím halovém šampionátu (20.-21. 2.) a především na březnovém halovém mistrovství Evropy. „Vymáčknu ze sebe maximum a uvidíme. Finále? To by byla fantazie, ale hlavně abych nevypadl už v rozběhu,“ přeje si tradičně skromný sprinter.