Stromšík vyrovnal Velebu

Stromšík vyrovnal Velebu
Uherské Hradiště Sport 10 / 06 / 2015

10,38 s.! To je čas, který na Liese Prokop Memorial v rakouském St. Pöltenu zaběhl na stovce Zdeněk Stromšík, sprinter Slovácké Slavie Uherské Hradiště. V cíli tak nestačil jen na vítězného Američana Morrise a Ukrajince Korzha. V čele průběžných českých tabulek tak vyrovnal výkon Jana Veleby.
„Zdenda tak překonal A limit na mistrovství Evropy do dvaadvaceti let o plných šest setin a zároveň splnil limit na Světovou univerziádu v korejském Kwangdžu, kam ale kvůli kolizi s evropským šampionátem neodletí,“ říká Jaroslav Vlček, kouč trenérské skupiny Vlčí smečka.
Stromšík zaběhl v Rakousku čas 10,38 s. hned dvakrát, v rozběhu a následně i finále. V něm však využil nepovolené podpory větru.
„A to trošku kontroloval v rozběhu namožený kvadriceps, který občas při maximálním úsilí o sobě dával vědět, ale výsledek nijak zásadně neovlivnil,“ poznamenal Vlček. Jeho svěřenci aktuálně patří sedmé místo evropských neredukovaných tabulek do 22 let, mezi muži je dvaadvacátý.
V Rakousku se představila i Kateřina Vávrová, která si ve finále stovky vylepšila své letošní maximum na 12,11 s. a na dvojnásobné trati doběhla v silné mezinárodní konkurenci čtvrtá v čase 24,71 s.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace