Studničková má stříbro z Veľkého Zemníku

Ostrožská Nová Ves Sport 10 / 06 / 2023

Kanoistka Klára Studničková, kajakář Ondřej Prchlík a kajakářka Nikola Balcarová bojovali v dresu České republiky na 37. ročníku mezinárodní regaty v Bratislavě. Juniorský trojlístek TJ Ostrožská Nová Ves se v konkurenci čtyř desítek vodáků neztratil, Studničková si dokonce na dráze Veľký Zemník dojela pro stříbrnou medaili.

„Klára dosáhla parádního úspěchu, když na kilometrové trati jen těsně prohrála s německou závodnicí Leonií Koellner,“ smekl před osmnáctiletou rychlostní kanoistkou Vít Pjajčík, trenér a předseda novoveského klubu. Studničková navrch přidala dvě čtvrtá (200 a 5 000 m) a páté místo (500 m).

Kajakář Prchlík se třikrát probil do bojů o medaile. Nejblíže k ní měl na deblkajaku společně s pražským Lukášem Součkem, když na kilometru dojeli pátí. Na poloviční trati obsadili sedmé místo. „Stejného umístění Ondra dosáhl na pětistovce mezi singlkajakáři, ve sprintu na dvě stě metrů ovládl finále B a skončil celkově desátý,“ doplnil Pjajčík.

Sedmnáctiletá Balcarová si v Bratislavě odbyla reprezentační premiéru a zažila atmosféru finále B ve sprintu na 200 m. V konečném účtování byla sedmnáctá.

Češi nakonec posbírali 26 medailí a v týmové soutěži skončili třetí. V dějišti mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v roce 2024 pádlovalo 366 startujících z 16 zemí.

Všechny tři juniory teď čekají v závody v Račicích, kde svedou souboje o nominaci na červencové mistrovství světa v italském Auronzu, potažmo evropský šampionát v portugalském Montemor o´Velho.

Rychlostní kanoisté od jezera Čtverec se představili rovněž na dalším díle Velkomoravské ligy. Odložený Brněnský dvoukilák byl ve věkových kategoriích benjamínků zároveň součástí Českého poháru. Z moravské metropole na Slovácko putovaly dvě desítky medailí. O nejcennější se na kajacích postarali čtrnáctiletí Jiří Uvíra, Václav Rolenc a Tereza Studničková, na minikajacích devítiletá Justýna Černá a o rok mladší Matěj Stolařík.

autor: vp, ceh