Šumice převzal Dvořák, cílem je záchrana

Šumice převzal Dvořák, cílem je záchrana
Foto: tjsumice.cz  /  Pavel Dvořák (vlevo) ještě na podzim poslouchal rady kouče Martina Zichy.
Šumice Sport 16 / 02 / 2024

Fotbalisty TJ Šumice v jarních odvetách čeká boj o záchranu v krajské I.A třídě. Do nelehkého boje je povede nový kouč Pavel Dvořák, ještě na podzim aktivní hráč, který na lavičce vystřídal Martina Zichu. Zkušený trenér u Olšavy strávil dlouhých osm let.

„Odvedl obrovský kus práce, loučení bylo bolestivé. Jeho odchod nebyl zapříčiněn jen výkony mužstva, spíše se jedná o rozvod z rozumu. Zkrátka nadešel čas. Věříme, že půjde o impuls pro hráče k jejich budoucí poctivější práci v trénincích i na hřišti,“ komentoval trenérskou rošádu na klubovém webu Josef Janíček, předseda oddílu.

Osiřelé taktovky se ujal Pavel Dvořák, který na podzim naskočil do šesti zápasů a připsal si jeden gól. „Když jsem oznámil, že ze zdravotních důvodů končím, vedení mě oslovilo s nabídkou na trénování. Vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou a plácli jsme si,“ uvedl šestatřicetiletý kouč, který v kariéře oblékal i dres Slovácka nebo Uherského Brodu. Aktuálně už ale pověsil kopačky na hřebík. „Už se chci opravu věnovat pouze trénování, dlouhodobě mě trápí problémy s lýtkem, na hraní už to není,“ vysvětlil Dvořák.

Jeho výběr zahájil zimní přípravu 19. ledna, svěřencům zpočátku ordinoval fyzický dril. Aktuálně už ladí herní prvky, tým čeká několik přípravných zápasů na umělé trávě v Luhačovicích. Vzhledem k postavení v tabulce, kde Šumičtí okupují čtrnácté místo, je jasným cílem záchrana. „Když přidáme pohledný fotbal s nasazením a bojovností, budu spokojený. Ještě s vedením jednáme o případném posílení kádru, ale máme omezené možnosti. Uvidíme, je možné, že jaro odehrajeme ve stejném složení jako podzim,“ dodal závěrem Dvořák.

Tagy článku

TOPlist