Superman Trtek, ovládl Jarošovskou čtyřicítku

Uherské Hradiště Sport 14 / 07 / 2020

Jarošovskou čtyřicítku, závod horských kol, který byl součástí Slováckého léta, ovládl František Trtek z Nivnice. Vítěz nedávného premiérového ročníku Slováckého Everestingu se na nejvyšší stupínek prosadil v konkurenci dvaapadesáti závodníků, přičemž jeho největším soupeřem bylo nejspíš vedro.

„Nejezdím na výsledky, ale proto, že mě to baví. Nejsem žádný mistr, vybírám si dobré závody, na kterých sbírám zkušenosti,“ nechal se po vítězném závodě slyšet pětatřicetiletý František Trtek, který se více než na oslavu prvenství těšil na narození druhého potomka. Kvůli termínu porodu dokonce nevěděl, jestli se vůbec objeví na startu.

Start i cíl závodu byl v Parku Rochus. Cyklisté třikrát absolvovali 13,6 kilometru dlouhý okruh, který vedl přes rozhlednu Rovnina, Bukovinu (Popovice), Mistřice a zpět na rozhlednu a Rochus. Dohromady najeli 40,8 kilometru. Vítězný Trtek do cíle dojel v čase 1:32:01,9 hodiny, druhému Bulejkovi naložil tři minuty, třetímu dokonce více než pět minut.

Závod žen si podmanila Lucie Skřivánková, která porazila i třiadvacet mužů. A přitom na trať kvůli nedorozumění a špatným informacím vyrazila s dvouminutovým zpožděním. Devětadvacetiletá cyklistka i přesto potvrdila roli favoritky a vyhrála časem 2:05:54,6 hodiny. Druhá v cíli na ni ztratila patnáct minut.