Superobrat Boršic, z 0:2 na 3:2!

Slovácko Sport 10 / 08 / 2011

Exdivizní Uh. Brod jen remizoval s Dol. Němčím

Boršice -Morkovice 3:2 (2:2)
Domácí začali až s přílišným respektem a sami si koledovali o branku. Ta se dostavila až příliš brzy, v 8. min. dal vedoucí branku Hladký. Domácí se z letní letargie probrali po patnácti minutách, ale když se začali dostávat do hry, inkasovali podruhé, v 18. min. se po rohovém kopu a zaváhání obrany prosadil Nevřala. Hosté byli v první půli fotbalovější, domácí zase bojovali a odměnou jim byl kontaktní gól, který po kombinační akcí Martince s Činčilou vstřelil Konrád. To ale nebylo ze strany domácích v první půli vše, ve 45. min. Konrád vstřelil svou druhou branku a srovnal poločasové skóre. Dramatický boj pokračoval i po přestávce, domácí povzbuzeni nastoupili do druhé půle s velkým nasazením a v 64. min. Činčala překvapil brankáře Veselého a z dálky strhl vedení na stranu domácích. O pár minut později uviděl hostující Svoboda druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Domácí hráli velmi dobře v útočné fázi, kdy nejvíce zlobili Činčala s Konrádem. Výhra domácích byla hlavně za výkon ve druhé půli zasloužená. Rozhodčí Zpěvák, 300 diváků.
Boršice: Remeš - Martinec, Kopčil, Vojtěšek A., P.Dufek, Zach, M. Dufek, Vlček O. Hromada, Činčala, Konrád. Střídali: Brzica.
Hluk - 1. Valašský FC 0:1 (0:1)
V podzimní premiéře si nikdo z přítomných diváků nemyslel, že o osudu zápasu rozhodne branka J. Maléře už ze 6. minuty hry. Valašský kanonýr se po několikazápasovém distancu vrátil do sestavy a svou střeleckou pohotovost uplatnil v samém úvodu, když se v šestnáctce dostal k míči a nezadržitelně skóroval. Hosty tato situace nakopla a v úvodní půlhodině udávali tempo hry, dvakrát dal o sobě vědět M. Maléř, který dvakrát nebezpečně vystřelil, přičemž druhá střela skončila na břevně hlucké svatyně. Domácí se dostali do zápasu až v závěru poločasu, Dohnal své sólo nezakončil a střela Zalubila v brance neskončila. Po přestávce se domácí snažili o vyrovnání, vytvořili si optickou převahu, ale k ohrožení hostujícího golmana se nedostali. V závěru nebezpečně střílel O. Machala, ale míč skončil těsně nad. Rozhodčí Prokop, 200 diváků.
Hluk: Fojtík - Machala A., Machala J., Dufka, Zalubil Michal, Minařík, Dohnal, Machala O., Masařík, Jurásek, Hlaváček. Střídali: Miroš, Botek, Šimčík.
Uh. Brod - Dol. Němčí 0:0
Domácí nastoupili poprvé bez opor (Lukeš, Vrága, P. a L. Ligasové, Slinták) a v derby utkání se jim branku vstřelit nepodařilo. Zásluhu na tom má i nová posila v brance Hájek, který přišel z O. N. Vsi. Utkání mělo vyrovnaný průběh, diváci vyloženou šanci za celých devadesát minut neviděli. Hosté pozorně bránili a jejich útočné aktivitě velel rychlý T. Stojaspal, který dělal svým pohybem domácím zadákům velké problémy, ale do vyložené šance se nedostal a ani ji nepřipravil svým spoluhráčům. Domácí tradičně byli nebezpeční ze standardních situací, ale ani Broďané se z nich neprosadili, vždy jim chyběl v koncovce kousek štěstí. Od 57. min. hráli domácí bez vyloučeného Dvořáka, ale na obrazu hry se nic nezměnilo. A tak se diváci v úvodním podzimním kole branky nedočkali. Rozhodčí Vacula, 215 diváků.
Uh. Brod : Ondrůšek - David M., Kolařík, Galuška, Dvořák, Daněk, Kudela, Masařík, Bičan, Popelka, Kostelník. Střídali: Josefík, Polák.
Dol. Němčí: Hájek - Pochylý, Skopal, Cmol, Stojaspal M., Zimčík, Stojaspal T., Šmehlík, Krchňaček P., Krchňaček M., Bída. Střídali: Kadlček T.
Vigantice - Bystřice p/H. 3:3 (2:2), Holešov - Slušovice 1:0 (0:0), Vel. Karlovice - Kateřinice 1:1 (0:1), Val. Meziříčí B - FC Vsetín 1:0, Provodov - Luhačovice 4:1 (2:0)