Supervíkend. Získali čtyři body

Staré Město Sport 03 / 12 / 2015

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město za sebou mají nejlepší dvoukolo sezony, když na východočeských palubovkách vydolovali čtyři body, čímž překonali dosavadní tříbodové maximum.
Hradec Králové - St. Město 0:3
Nepříjemné prostředí královéhradecké haly s rozlehlými prostory a šesti kurty borcům ze Širůchu zpočátku komplikovalo orientaci. Domácí si tak vytvořili dvobodový náskok, o který přišli až v samotném závěru, kdy hosté otočili na 21:23. Set získali po kvalitních blocích a proměněných bodovkách. I druhý set byl vyrovnaný až do koncovky (23:23), kterou rozhodl razantní útok Maděry a následná  obrana na síti. Vstup do třetí sady Staroměstským nevyšel, když ztráceli až 8:12. Při servisu Kmenta ale srovnali a postupně zvítězila jejich zkušenost i touha po vítězství. Smečaři dirigovaní nahrávačem Kamlerem bezchybně útočili, vybojovali čtyři mečboly (24:20) a druhý proměnili. Sety -22, -23, -21.
Choceň - St. Město 3:2
Hosté zaspali start a po řadě chyb na příjmu i v útoku prohrávali až 7:13, takže nebylo co řešit. Druhý set byl ale přesně opačný. Hráči VSK se zlepšili ve všech herních činnostech a především kvalitním servisem a spolehlivým útokem zatlačili soupeře do defenzívy. Výrazné vedení 14:7 dotáhli k zisku setu. Třetí set byl vyrovnaný až do stavu 21:21. Domácí pak ujeli o dva body, ale nepříjemný servis Skyby přinesl obrat.
Staroměstští v jednom postavení otočili a po dobré obraně na síti i v poli set získali. Vyrovnaný byl i čtvrtý set. V závěru vedli hosté 18:16, 19:18 a sahali po vítězství. Zbytečnými chybami na příjmu se však o něj připravili. V tie-breaku hosté vedli 9:8, ale opět se nepopasovali s přihrávkou, domácí čtyřbodovou šňůrou otočili a bonusový bod si už pohlídali. Sety 18, -18, -23, 19, 12.