Šurý vychytal Ostrohu vítězství

Sport 01 / 11 / 2011

Ostrožané si spravili po derby chuť, Brod proklínal v Kroměříži rozhodčího.

Kroměříž  - Uh. Brod 6:0
S jednoznačně znějícím výsledkem ve prospěch domácích odjížděli z Kroměříže hokejisté Uherského Brodu. Zápas byl přitom dlouho vyrovnaný a jeho skóre výrazně ovlivnily některé verdikty rozhodčího. Skóre otevřela Kroměříž ve 14. minutě při přesilové hře, když útoky hostů končily zpravidla na domácím gólmanovi. Druhý gól dostali hosté těsně poté, co zazněla siréna ohlašující konec této herní části. Sudí však branku uznal. Ve druhé třetině hokejisté Brodu tlačili, ale kroměřížský golman zůstával neprůstřelný. Za stavu 2:0 tak začala třetí třetina, ve které sudí nařídil  trestné střílení proti hostům, což vyvolalo silné emoce. Třetiny: 2:0, 0:0, 4:0.
Uh. Brod: Málek (od 50. Janovský) - Hlatký, Woska, Surý, Doležálek D., Kovář, Ohnoutek - Kubiš, Bujáček, Schuster - Šiller, Kotačka, Obadal L. - Krystínek, Škorec, Doležálek.
Uh. Ostroh  - Boskovice 3:1
V první třetině měli mírně navrch hosté, kteří v 17. minutě zahrávali trestné střílení, ale výtečný Šurý čaroval. Na konci třetiny dostal ránu do hlavy Ťok a ze hry odstoupil. Od prostřední části přebrali domácí iniciativu. V 35. minutě tečoval nastřelený puk od modré Barák a otevřel skóre. Ve 49. minutě hostující brankář vyrazil jen před sebe a Galuška puk protlačil za jeho záda. Na konci třetiny hrál Ostroh přesilovku 5:3. V okamžiku, kdy naskočil na led první vyloučený Gabriška, dostal do jízdy puk, ujel a snížil na 2:1. V poslední minutě hráli hosté power play, Tóth získal puk, přihrál jej Kučerovi a ten prostřelil bránícího hráče - 3:1.
Branky Ostrohu: 35. Barák, 49. Galuška, 60. Kolář. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.
UH. OSTROH: Šurý - Frolek, Nevídal, Kučera, Stašek, Vaněk, Nikl - Kolář, Barák, Ťok (od 21. Tóth) - Tóth (od 21. min. Jurča) Galuška, Zelinka - Blažek, Fridrich, Kundera.