Šurý vymazal Hanáky

Sport 18 / 01 / 2012

Ostrožané generálku zvládli, Uherský Brod ztratil vedení

Hokejisté Uherského Ostrohu jsou k neudržení. Body vezou dokonce i z kroměřížského ledu, a to přesto, že v řádné hrací době skončil zápas bez branek. Nyní pojedou Ostrožané do Moravských Budějovic, kde dojde k duelu prvního s druhým.

Kroměříž - Uh. Ostroh 0:1 po sn
V úvodní třetině měli ze hry více domácí hokejisté, ale ostrožský brankař Šurý dokonale uzavřel prostor mezi třemi tyčemi a zlikvidoval i trestné střílení domácích. To hosty nakoplo a začali přebírat iniciativu. V jedenácté minutě mohli jít hosté do vedení, ale střela Galušky skončila jen na spojnici tyčky a břevna. V úvodu druhé třetiny mohl Ostroh poslat do vedení Zelinka, ale trestné střílení mu zlikvidoval domácí Vágner. Ve třetí třetině to byl již vabank, neboť to vypadalo, že kdo dá gól, vyhraje. Přesto se oba týmy snažily hrát útočně a nespoléhaly jen na obranu. Více šancí měli v poslední dvacetiminutovce domácí, ale Šurý byl bezchybný. Zápas tak dospěl až do trestných střílení. Z ostrožské trojice neuspěl pouze Průdek, ovšem dva úspěšné kanonýry měli i domácí, a tak následovala náhlá smrt. Ostrožští kouči Buřič se Ševelou na ni poslali překvapivě Průdka, který se tentokrát nemýlil a rozhodl. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0, - 0:1.
Uh. Ostroh: Šurý (Valúch) - Frolek, Nevídal, Stašek, Vaněk, Bříštěla, Nikl - Průdek, Barák, Němec (Jurča) - Pekár, Galuška, Zelinka - Tóth, Fridrich, Ťok.

Velké Meziříčí - Uh. Brod 4:3
Broďané nastoupili do utkání s cílem odvézt z ledu posledního týmu tabulky body, ujali se vedení díky brance Surého a v první třetině byli lepším celkem. Ve druhé části se však domácí celek herně nejen vyrovnal, ale začal přebírat taktovku a ušmudlaným gólem vyrovnal skóre utkání.
Třetí dvacetiminutovku zahájili hosté velkým náporem a svou převahu vyjádřili i číselně. Po brankách Kartuska a Kotačky vedl Brod již 1:3 a i nadále se snažil tvořit hru, což se mu vymstilo.
Devět minut před koncem vypíchl při útočné akci hostů jeden z domácích puk a snížil na 2:3. Hráči Meziříčí poté rychle vyrovnali a tři minuty před koncem dali v přesilovce vedoucí branku. Početní převahu poté měli i hosté a dokonce odvolali i Oharka z branky, ovšem ani z drtivého tlaku se jim již vyrovnat nepodařilo. Branky: Surý, Kartusek, Kotačka. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:2
Uh. Brod: Oharek - Woska, Hlatký, Měštánek, Surý, Kojecký, Kovář - Kubiš, Schuster, Kotačka - Obadal P., Obadal L., Šiller - Kristýnek, Kartusek, Marušák.