Švancara se Zelenkou si to na Slovácku rozdají

Švancara se Zelenkou si to na Slovácku rozdají
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 26 / 05 / 2012

Setkání obou hračičků je vždycky zárukou dobré zábavy. Určitě tomu tak bude i staroměstském Širůchu

Přestože je mezi nimi věkový rozdíl čtyř let, něčím si jsou velmi blízcí. Oba jsou hračičkové. A tak není divu, že rozhovor mezi nimi byl tak trochu ping pong. Petr Švancara a Luděk Zelenka budou fotbalovými hosty 3. slovácké benefice a už jejich odpovědi naznačují, že i tentokrát budou zárukou dobré pohody a humoru.
Pánové, fotbalová sezóna graduje. Před námi je vlastně už jen její vrchol, EURO.  Jak hodnotíte tu svoji uplynulou fotbalovou sezónu?
Petr Švancara (PŠ): Já na rozdíl od Zelího hodnotit mám co, protože pořád hraju. Takže u mě dobrý.
Luděk Zelenka (LZ):  (skáče mu do řeči) Co kecáš? Kam jsi to dotáhl? Vždyť se pořád motáš mezi první a druhou ligou. Já se dostal až do Ligy mistrů.
PŠ: Jo, ale leda tak s elektronickou tužkou v ruce. Kdybys ode mě neokoukal moji výřečnost, tak by ses do té televize nikdy nedostal. Stejně nechápu, jak si tam můžou zvát borca, který nemá ani stovku ligových gólů.
LZ:  (důrazně) Tak bacha, hochu! Mám jich 92…
PŠ: Teď ses chytil sám, ty dřeváku. Já jich mám 93 a to to do té stovky možná ještě dotáhnu.
LZ:  (směje se) Ha, ha. Teď jsi mě pobavil. Kolik jsi jich dal z penalt? A kolik jich bylo nafilmovaných? Vždyť tě kvůli tomu hraní vzali i do toho vašeho Slováckýho divadla.

Tak dost, pánové! Tak bychom se nikam nedostali. Pojďme raději k té benefici. Vloni jste, Petře, stavěl tým proti týmu Karla Rachůnka a hrál v něm i Luděk. Za koho oba nastoupíte letos?
PŠ: (klidně) Předně jsem rád, že jsem vloni mohl proti Karlovi hrát a mohl jsem jej poznat. O mně se ví, že mám k hokejistům velmi blízko, a tady se tenkrát sešla hvězdná sestava. Poznal jsem osobně kluky, na které jsem často jen zbožně hleděl v televizi. Navíc jsme vybrali i hodně peněz. Byla to perfektní akce. Letos navíc přijede můj milovaný Slavoj Houslice a chceme vybrat za Karla ještě víc jak vloni. U mě je to jasné, za koho budu hrát. Za hokejky! Musí jim to tam někdo trochu fotbalově řídit. Jenom mě trochu mrzí, že jsem vloni s sebou vzal i Zelího. Letos totiž zradil…
LZ:  (opět skáče do řeči): Co to zase kecáš? Jaký zradil?
PŠ: (nenechá jej domluvit): Jenom se nedělej. Já vím, že tě lanaří Houslice. Po pravdě řečeno, já se jim ani nedivím, protože ty na víc jak na okresní přebor už nemáš…
LZ: (nasupeně): Je to možný? Vždyť já ještě kopu divizi a přitom normálně makám. Nemám už takový fajnový život jako ty. Ráno trénineček, pak masážička, obídek pěkně až pod nosánek, pak do městečka na kafíčko, pak se trochu proběhneš na odpoledním tréninku a domů k televizce. Já se, hochu, musím obracet. Vždyť na tu Ligu mistrů se musím kolikrát připravit víc, jak když jsem hrával fotbal. Ty se na hřišti ztrapňuješ před pár stovkami lidí, já bych se ztrapnil před statisíci.
PŠ: (pro změnu skáče do řeči on): To snad není možný! Kolik máš za sebou ligových startů, no? Já ti řeknu přesně, 341. To já jich mám 365! … podívej se někdy na Wikipedii, když seš tak fotbalově študovanej.

Tohle nikam nevede. Shodnete se aspoň na někdy na něčem?
Oba se smíchem: To víte že jo. Vždyť jste chtěl nějakej veselej rozhovor, ne?

Dobře. Tak teď na závěr vážně. Na co se mohou fanoušci 2. června na staroměstském Širůchu těšit?
PŠ: Na tu fotbalovou vykopávku, které u té kamery slezly všechny vlasy. (ukazuje se smíchem na Zelenku)
LZ: Na toho nagelovanýho, přestárlýho teenagera, kterému se v šestnáctce zapletou při těch jeho klíčkách nohy, rozbije si hubu a bude nosit masku jako Michal Kadlec.

Dobře, Michalovi to vyřídím. Určitě se bude těšit na vás oba. Stejně jako my všichni. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace