Uherský Brod Sport 07 / 10 / 2015

Divize

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod pokračují ve výkonech jako na houpačce. Propadák střídá galapředstavení. V sobotním souboji proti Blansku ukázali fanouškům příjemnější tvář a odčinili čtyřgólový výprask z Kozlovic. O tři body je nepřipravil ani „mercedes“ Petr Švancara.
Uh. Brod - Blansko 2:0
„I když za soupeře nastoupil můj bývalý protihráč Švancara, byl příliš osamocený, aby zvrátil vývoj zápasu. Už je sice ve třetím měsíci těhotenství, ale s míčem to stále umí jako málokdo,“ bavil se dobře naložený František Ondrůšek, brodský kouč, kterému svěřenci dali nejlepší možný dárek ke včerejšímu svátku.
Broďané byli na hodovou sobotu od začátku aktivnější, tlačili se do šestnáctky, ale s koncovkou byli dlouho na štíru. Když už gólmana překonali, orazítkovali břevno a vzápětí tyčku. „Kdybychom do přestávky vedli 2:0, byl klid. Ale naštěstí jsme to zvládli ve druhém poločase,“ potěšilo Ondrůška.
Dvě stovky diváků si poprvé zakřičely gól v 62. minutě, kdy se do vzduchu zavěsil kapitán David Marek a brankář Juran byl překrátký. Za sedm minut se domácí radovali podruhé. Odpor Blanska definitivně zlomil po deseti minutách na hřišti střídající osmnáctiletý Jaroněk. Jeho gól však vyvolal emoce, hlavně pak u Švancary. „Jaroněk podle něj skóroval z ofsajdu, ale jestli má pravdu, těžko říct. Situaci jsem viděl z druhé strany. I tak bychom ale vyhráli, byť jenom 1:0. Soupeř totiž neměl kvalitu,“ zdůraznil Ondrůšek. Branky: M. David, Jaroněk. Poločas 0:0.
UH. BROD: Kohoutek - Nevařil, Vrága, M. David, Kúdela - Pochylý, R. David, Šálek, Michalec (31. Dolina) - Hruboš (59. Jaroněk), Večeřa (87. Sedláček).