Svatopluk Habanec: Zkoušíme i jiné herní tváře

Svatopluk Habanec: Zkoušíme i jiné herní tváře
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 20 / 01 / 2015

Svatopluk Habanec, stejně jako vloni, vsadil na menší počet přípravných utkání, a tak si poprvé v letošním roce vyzkoušeli jeho svěřenci fotbalového soupeře po deseti dnech tvrdé přípravy na kondičním soustředění, ke kterému letos vyrazili „za humna“. Ve zmodernizovaném areálu a penzionu uherskobrodského Lapače našli ideální podmínky a také slováckou pohostinnost.
Trenére, pojďme nejprve k prvnímu přípravnému utkání. Byť šlo sice o druholigový Třinec, herní převaha vašeho týmu byla zřejmá, což v předchozích letech nebývalo vždy pravidlem.
Do zápasu jsme šli s určitými úkoly. Vedle kondičního objemu jsme chtěli soupeře především presovat, tedy okamžitě napadat a pokusit se jej minimálně pouštět do hry. V prvním poločase se nám to dařilo prvních patnáct minut, pak jsme v tomto směru malinko polevili. Vyhrát chceme každý zápas a myslím, že těch šancí jsme si vypracovali víc, takže jsem celkem spokojený. Z čeho mám nejvíce dobrý pocit, je nasazení, což je základ.
Dal se tedy vyčíst z vašeho výkonu posun v herních činnostech, který jste do mužstva během tohoto přípravného období dostal?
My pokračujeme po cestě, kterou jsme si vytýčili už dříve. Snažíme se hrát i bez Libora Doška a ve hře už byly náznaky i jiné rozehrávky, náběhů. Na tom budeme pracovat, dokud někdo nepřijde. Poradit si budeme muset s kádrem, který máme.
V utkání nastoupily v každém poločase dvě rozdílné jedenáctky, které se prezentovaly rozdílným herním stylem. Hodně zjednodušeně řečeno: první poločas - vzduchem vše na Doška, druhý poločas - více kombinace po zemi. Jak vám vychází porovnání obou poločasů?
Myslím, že druhá parta byla především pohyblivější uprostřed hřiště. Proto to tak vyznělo.
Na každém kondičním soustředění dostávají hráči tradičně hodně do těla. Na hřišti to ale tentokrát nebylo příliš poznat.
Myslím, že jsme se dostali o pět procent výš. Nedá se čekat, že bychom se při zápasech šetřili. Já jsem si zakázal říkat, že hrajeme tyto zápasy v plné únavě, protože to bude hrát Třinec i Nivnice.
V jakém stadiu je tedy příchod cizinců, Kostaričana Leivy či afrických fotbalistů?
Otázky tohoto typu nepatří mně. Neřeším to ani s agenty, ani s hráči. Nevím tedy, v jaké fázi jejich příchod je. Nějaké požadavky na doplnění kádru mám a sportovní úsek či vedení to bude řešit dle možností.
Pro další přípravná utkání zvolíte stejnou strategii pro tvorbu sestavy? Tedy vždy dvě rozdílné jedenáctky?
Minimálně dva zápasy zatím ano. Budu si tam chtít ještě něco vyzkoušet. Momentálně je prvořadá kondice.
Po loňských Kravařích, kde má luxusní areál hokejový kouč Alois Hadamczik, jste letos vybrali areál kustoda fotbalové reprezentace Josefa Hamšíka, který je co by kamenem dohodil od domova. Jak jste spokojen s tou změnou?
Zázemí je naprosto perfektní. Má všech pět P, která jsou k dobrému soustředění potřeba. Tzn. najíst se, vyspat se, mít kvalitní hřiště, regeneraci a posilovnu. To všechno jsme tady našli skutečně na vysoké úrovni. Já jsem velice spokojený. Podmínky, které jsme měli v Kravařích, jsou stejné, a tak rozhodlo, že to máme „za barákem“, není tak problém pro něco zajet anebo třeba poslat zraněné hráče domů apod.
Může se tedy Uh. Brod proměnit ve váš tradiční zimní domov?
Já určitě nejsem proti. Pan Hamšík to tady teď má v takovém stavu, že se mu kluby o soustředění budou rvát.
Využili jste i okolí areálu, např. pro výběh do terénu?
Všechno jsme dělali na hřišti. Je tedy i tartanová dráha a tu jsme využívali jen pro některé hráče, kteří potřebují navýšit svoji kapacitu.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace