Svazový verdikt Kunovice odvrátily, ale kdo bude hrát, stále nevědí...

Svazový verdikt Kunovice odvrátily, ale kdo bude hrát, stále nevědí...
Kunovice Sport 11 / 09 / 2014

Prvoligové házenkářky z Bělinky mají problém s kádrem

I když se házenkářky SHK Kunovice zachránily, málem vypadly z prvoligové společnosti. Svaz je totiž poslal do druhé ligy na úkor Jiskry Otrokovice, která odmítla postup do WHIL, nejvyšší česko-slovenské soutěže. Vedení klubu z Bělinky se však vzbouřilo a ortel zvrátilo. Teď ale pro změnu nemá dostatečný počet hráček...
Z první ligy sestupují dva nejslabší, Kunovice skončily třetí od konce. „Když pak vítězná otrokovická Jiskra nevyužila práva postupu, svaz situaci vyřešil tím, že nás přeřadil do druhé ligy. Ale vlastně nám to ani neřekl, dověděli jsme se to náhodou,“ diví se kouč René Gärtner. Vedení klubu okamžitě protestovalo a dosáhlo setrvání v soutěži. „Není možné měnit pravidla po skončení soutěže, sestupují pouze dva. Takže se liga rozšíří,“ potěšilo trenéra.
Vrásky na jeho čele ale nezmizely. Aktuálně mu je přidělává stav kádru, ze kterého po uplynulé sezoně zůstalo jen torzo...
Jen namátkou. Hrabalová je pracovně v Anglii, K. Horáková rozjela podnikání, Kratochvílová je zraněná, Glozová ukončila kariéru a Štěrbová teprve začíná s tréninkem po operaci kolena.
„Příprava prakticky nezačala, ze základu zůstalo šest hráček a brankářky. Tréninky jsou tak prakticky zbytečné,“ krčí rameny Helena Lahodná, předsedkyně klubu. O víkendu je přitom čeká druhé kolo Českého poháru (narazí na lepšího z dvojice Ivančice - Velké Meziříčí, - pozn. autora)...
„Není divu, že trenér už je otrávený, nemůže si na trénink ani nic připravit, protože neví, kdo vlastně přijde,“ říká ke vzniklé situace Lahodná. „Z hráček, které nám po sezoně slíbily, že budou pokračovat, nechodí ani polovina,“ posteskla si.
Jedinou pozitivní zprávou je tak příchod její sestry Lenky Flekové, několikanásobné reprezentantky, účastnice mistrovství světa i Evropy a házenkářky roku 2003, která ukončila angažmá v interligovém Veselí nad Moravou, a návrat Andrey Brablcové.
Vedení klubu zítra zasedne ke kulatému stolu, současná situace vyžaduje okamžité řešení, neboť sezona pomalu, ale jistě klepe na dveře. Oponu zvedne 20. září.
„Když nás svaz poslal do druhé ligy, holky se bouřily, že ji hrát nebudou. Ale teď některé ani netrénují. Nevím, co si o tom mám myslet,“ diví se Helena Lahodná. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace