Svědík byl tentokrát spokojený

Uherské Hradiště Sport 20 / 02 / 2021

Málokdy se stane, aby trenér Slovácka Martin Svědík chválil svoje svěřence bez výhrad. Po jasné výhře v Příbrami, kde hrál jeho tým hodinu a čtvrt v oslabení, však chyby hledat nechtěl.

"Úplný začátek nám přece jen přesně podla našich představ nevyšel," začal opatrně trenér hostí a pak už přešel k pozitivům. "Dobře dohranou standardní situací jsme ale obraz hry otočili. Pak sice přišla komplikace v podobě Navrátilova vyloučení, od této chvíle ale hrálo mužstvo skvěle. Dát v deseti tři branky a dotáhnout zápas k vítězství 4:1, aniž by si soupeř vytvořil souvislejší tlak nebo dokonce šance, to si zaslouží respekt. Mužstvo prostě pracovalo výborně. Cením si toho, že přestože jsme hráli v oslabení, tak jsme se nebáli přecházet do ofenzívy a i ve druhém poločase jsme si vytvořili vedle branek další šance. Naše vedení nám umožnilo hrát potom z bloku a vyrážet do brejků. Máme i rychlostní hráče, takže i v tom jsme prokázali naši sílu," podtrhl Svědík fotbalové vlastnosti, které hosté na rozdíl od domácích nabídli.

Jeho protějšek Pavel Horváth svůj pověstný humor a úsměv mezi novináře tentokrát nevzal.  "Já snad budu hodnotit jen těch prvních deset minut. Tam jsme si vytvořili dvě zajímavé situace. Nevím, jestli pak nenastalo u našich hráčů uspokojení. To se musíte zeptat jich," shrnul zbývajících osmdesát minut zápasu U Litavky trenér Příbrami

autor: Aleš Mazúrek