Svědík: Cicilia si neřekl o nic

Svědík: Cicilia si neřekl o nic
Foto: Martin Otto  /  Trenér Slovácka Martin Svědík se už dívá k dalšímu ligovému zápasu se Spartou.
Uherské Hradiště Sport 13 / 11 / 2021

Slovácko má letos fazónu, kterou chce prodat i v národním poháru.

Proto se snažilo v osmifinále MOL Cupu zlomit vývoj utkání a usilovalo o vyrovnání nepříznivého stavu, ve které věřil  do posledních vteřin trenér Martin Svědík.

Věřil jsem celou dobu. i když jsem si říkal, že to může být zápas blbec, ve kterém branku nevstřelíme.  Kdybych věděl, že se do soupeřovy obrany nedostáváme, nevytváříme si šance, tak bych možná v obrat nevěřil. Tlak jsme ale stupňovali a vytvářeli si i šance. Ty, které si vypracoval Rigino Cicilia, Venca Jurečka..., ty prostě po gólu volaly. Byly stoprocentní. Jen škoda, že jsme je neproměnili a nerozhodli už dříve. Na druhou stranu jsme díky prodloužení dostali do rovnoměrného herního zatížení všechny hráče. 

Řekl si Rigino Cicilia dvěma brankami o základní sestavu v nejbližším ligovém duelu se Spartou?

Regi si neřekl vůbec o nic. Dal sice dva góly, ale další šance neproměnil. Sestavu tvořím podle způsobu hry, podle toho, co platí na soupeře, ale i strategie v utkání. Jestli ho nasadit od začátku, anebo až v průběhu utkání. Ještě je čas všechno vyhodnotit a připravit se na Spartu. Uvidíme v průběhu týdne.

Ale vidíte, že je připraven nastoupit i od začátku?

To jsme věděli. Delší dobu ale nehrál, a tak jsme jej posílali do utkání až v jeho průběhu. Dařilo se mu chodit do unavených obran. V Karviné šel do zápasu už po půlhodině hry a podle mého názoru mohl třeba v šestnáctce udržet více míčů.

Jak vysoko řadíte pohárovou soutěž? 

Pohár řadím hodně vysoko. Jednak v něm můžeme vyhrát nějakou soutěž a hraje se také o Evropu. Myslím, že to tak cítí i kabina.

Už za devět dnů vás čeká důležitý zápas se Spartou. Není překážkou, že jste odehráli s Karvinou i prodloužení?

To vůbec ne. Naopak jsme vytížili hráče, jak jsme potřebovali. Cílem byl postup a ten hráči splnili. 

Pomůže postup do čtvrtfinále poháru i v sebevědomí na Spartu?

Postup pomůže vždycky. Já bych to ale zase až tak se zápasem se Spartou nespojoval. Hráči si udělali dobrou náladu na víkend. Máme dostat času zregenerovat a pak se na ligový zápas připravit.

 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace