Svědík: Jablonec vyhrál zaslouženě

Uherské Hradiště Sport 19 / 09 / 2022

Svěřenci Martina Svědíka si chtěli po čtvrteční porážce v Kolíně nad Rýnem a hlavně před reprezentační pauzou spravit chuť tříbodovou, ligovou výhrou s Jabloncem.

"Jablonec vyhrál zaslouženě, byl v tomto zápase lepší. Naše práce v defenzivě jen nahrávala tomu, jak to potom dopadlo. Už v první půli jsme připravili soupeři tři vyložené šance, jejich útočníci dobře podrželi balon, dařilo se jim chodit přes naše hráče. Obraz utkání se moc nezměnil ani po přestávce, Jablonec hrál jednoduše a přímočaře. Dvacet minut jsme se drželi, pak jsme nedali brejk Mihálikem, tím se zápas lámal. Po jejich brejku jsme dostali gól na 0:1 a potom bylo rozhodnuto. Neměli jsme psychickou ani fyzickou sílu s tím něco udělat. Není to jen důsledkem čtvrtečního zápasu v Kolíně nad Rýnem, ale celkově 15 odehraných utkání za měsíc a půl. Reprezentační přestávka nám přijde vhod. Vedle tréninku dáme hráčům i volný víkend, aby si od fotbalu úplně odpočinuli," směroval pozornost domácí kouč Svědík na další část podzimní sezóny, která díky mistrovství světa skončí už v polovině listopadu.

Jeho kolega z jablonecké lavičky prožíval euforii. Po úvodní ligové výhře doma s Hradcem si odvezli další tři body. "Dnes jsme byli lepším týmem a šli jsme za vítězstvím, byť jsme špatně nakládali s šancemi, které jsme měli. Už v první půli jsme je měli proměnit. O přestávce jsme kluky nabádali, aby nepolevili v aktivitě, věděli jsme, že soupeř má v nohách náročný duel v Kolíně nad Rýnem," hodnotil další výhru trenér Jablonce David Horejš.

autor: Aleš Mazúrek