Svědík: Při našem vedení jsme přestali hrát

Uherské Hradiště Sport 07 / 11 / 2021

Karviná se začíná probírat z dvoutýdenního tréninkového výpadku. Před zápasem se zdálo, že rozjeté Slovácko poslední tým jasně přejede. Jenže narazilo velmi brzy.

"Domácí potrestali náš profesorský vstup do zápasu, pak jsme si vytvořili šance například Sadílkem, který nedal hlavou gól do prázdné brány. Na vstup do utkání jsme reagovali střídáním a přešli jsme na hru se dvěma útočníky. Podařilo se nám do přestávky vyrovnat, což bylo hodně důležité. Druhý poločas pokračoval v trendu toho prvního a vytvářeli jsme si opět šance. Přišel i náš gól na 2:1, ale pak pro mě nepochopitelně jsme přestali úplně hrát. V některých věcech jsme nebyli zodpovědní. Při druhém gólu jsme si například ulevili na levé straně. Soupeř házel aut a my měli dostatek času se na akci připravit, přesto jsme nechali soupeři strašně moc prostoru a trestuhodně nechali Karvinou vyrovnat," posteskl si nad ztrátou dvou bodů trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho kolega Bohumil Páník je u mužstva už měsíc, ale až nyní jej covid pustil na trenérskou lavičku a bod v situaci, ve které momentálně Karviná je, bral všemi deseti. "Slovácko ukázalo svoji kvalitu. Je jedním z nejlepších herních týmů u nás. Proto je remíza pro nás úspěch, v závěru jsme ukázali, že nejsme ořezávátka, se kterými si mohou dělat, co chtějí," narážel Páník na chvíle, kdy Slovácko dokázalo rozebrat obranu domácích.

autor: Aleš Mazúrek