Svědík: Tentokrát jsme hráče na penalty určili

Svědík: Tentokrát jsme hráče na penalty určili
Foto: 1.FC Slovácko  /  Trenér Slovácka Martin Svědík je rád, že jaro začalo pro Slovácko postupem do semifinále MOL Cupu
Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2022

Čtvrtfinálový duel Českého poháru, ve kterém Slovácko zvítězilo v Olomouci, příliš vyložených příležitostí nepřinesl. Nakonec dospěl až k penaltovému rozstřelu, ve kterém si svěřenci Martina Svědíka vybojovali semifinálovou účast.

Prvních dvacet minut bylo vidět, že oba soupeři jsou na sebe velmi dobře připravení. Ve středu pole bylo hodně soubojů, ale i ztrát. Hlavně naši hráči, kteří se měli starat o ofenzívu, chybovali. Na druhou stranu jsme dobře pracovali v defenzívě, a to i přesto, že jsme narychlo skládali nově obranu, protože nám vypadli tři hráči (Kadlec, Hofmann, Reinberk). Jak v šestnáctce, tak při pokrývání odražených míčů pracovala nová čtveřice dobře. Po dvaceti minutách jsme se trochu zlepšili a v naší hře se objevily i fotbalové věci. Druhý poločas měl podobný ráz. Hodně soubojů a standardních situací. Filip (Nguyen) byl klíčovou postavou v penaltovém rozstřelu a jsme moc rádi, že jsme jej dovedli k postupu.

S Plovdivem jste v kvalifikaci Evropské konfereční ligy penalty nezvládli. Jak jste se na ně připravovali nyní?

Raději jsme je ani netrénovali. (úsměv) Udělali jsme to před Plovdivem a nepovedlo se nám to. Tentokrát byl rozdíl v tom, že jsme se hráčů neptali, ale prostě určili, kdo kopat půjde. Měli jsme sice štěstí, třeba při Vechetově penaltě, ale to k fotbalu patří. S Plovdivem jsme jej neměli, tak teď jsme si jej vzali zpět. 

Pohárový zápas pro vás byl letošní premiérou. Mělo vliv na herní vyladění, že víkendový zápas s Pardubicemi byl odložen?

Asi bylo vidět, že jde o náš první ostrý zápas. Především v úvodu utkání, kdy jsme hodně ztráceli. Když jsem viděl o víkendu všechny zápasy první ligy, tak to byl takový klasický zápas pro toto období. Terén sice vypadá opticky dobře, ale balon stejně nejde stoprocentně kontrolovat, nejde kombinovat. Je to také otázka kvality hráčů, jak si s tím dokáží poradit. Podcenit nejdou ani vzpomínané změny v defenzívě. Od nich se odvíjela i naše rozehrávka, která musela být jednodušší. Jsem ale velmi mile překvapen, jak to nově poskládaná obrana zvládla (Tomič, Daníček, Šimko, Kalabiška). Oproti naší přípravě, kdy jsme inkasovali po třech brankách, jsme udrželi nulu. Byli jsme agresivní, nepříjemní v dostupování...

Dnes vám chybělo pět hráčů. Kadlec, Hofmann, Reinberk, Cicilia, Šašinka. Budou na ligu k dispozici?

To sám nevím. Navíc kvůli zranění nedohrál i Kalabiška a uvidíme, jak to s ním bude vypadat. Už před začátkem jara jsem říkal, že kádr nemáme široký a mohou do něj promlouvat zranění, karty, covid, ... Dnes jsem rád, že zápas zvládli Juroška s Vechetou, kteří po úvodním rozkoukávání přispěli k postupu.

Koho byste si přál za semifinálového soupeře?

Mně je to jedno. Když chcete vyhrát, musíte porazit všechny.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace