Svědík: Vítězství bylo o naší trpělivosti

Svědík: Vítězství bylo o naší trpělivosti
Foto: Martin Otto  /  Slovácko bušilo devadesát minut na obranný val Bohemians a prorazilo jej díky trpělivosti, kterou pochválil trenér Martin Svědík
Uherské Hradiště Sport 23 / 10 / 2021

Slovácku sice v sobotním duelu chyběla ofenzívní lehkost, ale svou zarputilostí a touhou po výhře nakonec došlo ke třem bodům.

"Vítězství gólem v nastavení, na který soupeř už nedokáže reagovat, jsou nejkrásnější. Celý zápas byl o trpělivosti, protože jsme věděli, že Bohemka dokáže zahrát velmi dobré zápasy. Dnes velice dobře bránila. My jsme sice tlačili, ale nevycházela nám finální fáze. Centrované míče byly nepřesné, nedostávali jsme se k odraženým balonům a když už jsme se do šance dostali, tak jsme ji neproměnili. Bylo důležité přežít jedinou šanci hostů na začátku druhé půle a pak to bylo už skutečně o trpělivosti a pracovitosti. Do hry jsme dali tři útočníky, tedy maximum, co jsme pro útočnou fázi mohli udělat, a nakonec se nám to v závěru utkání vyplatilo. Jsem rád, že jsme to před našimi fantastickými diváky zvládli," poděkoval za podporu v celém utkání více jak čtyřem tisícovkám diváků trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho protějšek z lavičky klokanů jen stěží zakrýval zklamání. "Bolí to hodně. Už jsme se viděli alespoň s jedním bodem, a nemáme nic. V utkání jsme se soustředili na dobrou defenzívu tak, abychom neinkasovali, a směrem dopředu jsme nebyli tak nebezpeční. Jakmile odešel Puškáč, tak jsme už neudrželi vepředu míč a Slovácko se dostalo do velkého tlaku, který v nastavení korunovalo gólem," popsal zápas ze svého pohledu trenér Bohemians Luděk Klusáček.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace