Světlíková má republikové stříbro

Světlíková má republikové stříbro
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 20 / 12 / 2011

Čtrnáctiletá krasobruslařka zazářila mezi seniorkami

Parádní kousek se podařil teprve čtrnáctileté Kláře Světlíkové, krasobruslařce SK Kraso Uherské Hradiště. Na víkendovém mezinárodním mistrovství republiky v krasobruslení v Ostravě totiž získala stříbrnou medaili v kategorii seniorek. Ač věkem teprve žačka, zazářila a získala titul vicemistryně republiky mezi ženami. A to ještě deset dní před startem o nominaci na republiku vůbec nevěděla. „Jedním z kritérií pro start v seniorské kategorii byl minimální věk 14 let a k tomu splnění výkonnostních kritérií. Když jsem zjistila, že Klárka všechno splňuje, ale v nominaci není uvedena, začala jsem pátrat, jestli by mohla mezi seniorkami startovat. Nakonec nám z Českého krasobruslařského svazu potvrdili, že startovat může,“ popisuje cestu Kláry na republikový šampionát trenérka Svatava Mazurková.
Jelikož se jednalo o Klářin vůbec první start v seniorské kategorii, bylo potřeba upravit i samotnou jízdu, která je o minutu delší. Na celkovou přípravu měla Klára tři dny. „Určitě to bylo velmi hektické, ale brala jsem to jako velkou zkušenost. Trochu jsem měla i strach. Chtěla jsem zajet sto bodů, nakonec mi ale chybělo čtyřicet tři setin. Možná jsem mohla lépe zatočit jednu z piruet,“ říká stříbrná Klára, která na závodech takového typu startovala vůbec poprvé. „Zvyknout jsem si musela i na přítomnost kamer, které snímaly celý závod, včetně té, která mě sledovala, když jsem čekala na bodové ohodnocení,“ dodává Světlíková, která tak navázala na zlatou medaili z Velké ceny USK Praha (více na str. 20).
V mezinárodní konkurenci čtrnácti krasobruslařek skončila Klára po krátkém programu desátá, volnou jízdu zajela jako osmá. Celkově skončila na devátém místě. Před ní se ještě dostala na sedmé místo brněnská Březinová, a jelikož místa před nimi obsadily pouze závodnice z Polska a Slovenska, brala republikové stříbro. „Od zlata ji přitom dělilo 3, 31 bodu. Klárčina jízda byla čistá, bez pádu, ale bohužel ji zradily piruety,“ dodává Mazurková.
Úspěch Kláry Světlíkové se promítne i do jejího dalšího programu. Ostravský závod ji automaticky nominoval i na únorový republikový šampionát juniorek. Hlavním vrcholem sezóny však pro Kláru zůstává i nadále březnové mistrovství republiky žaček. „Nadělila jsem si předčasný vánoční dárek. Doma už mě čeká dort a malá oslava,“ uzavírá čtrnáctiletá seniorská vicemistryně republiky.

autor: RADEK SALAQUARDA

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace