Tady končí legrace, Brod opět padl

Uherský Brod Sport 28 / 05 / 2014

Fotbalistům ČSK Uherský Brod už pořádně teče do bot. Po nejtěsnější porážce na půdě předposledních Napajedel se tři kola před koncem regulérně přihlásili do bojů o záchranu. A není divu, v jarních odvetách totiž nasbírali pouhopouhých 9 bodů...
Napajedla - UHERSKÝ BROD 1:0
Kdyby borci od Olšavy vedli do přestávky 4:0, nikdo by neřekl ani popel. Kouč František Ondrůšek totiž po sérii nezdarů posadil na lavičku útočné duo Hruboš, Josefík a na hrot poslal osamoceného Veleckého, který odehrál výbornou partii. Jenže stejně jako Mančík nebo Dvořák svou vyloženou šanci neproměnil. „Soupeř nestíhal, herně zaostával, ale naše střelecká nemohoucnost je bohužel do nebe volající,“ posteskl si Ondrůšek, zkušený kouč ČSK. A tak zákonitě přišel trest. Ve 41. minutě vrátili domácí dalekonosný odkop brankáře M. Ondrůška z první na nabíhajícího Postavu, který obešel i gólmana a zavěsil. „Jeho průniku předcházela hrubá chyba Vrágy, který špatným postavením nabídl soupeři tutovku,“ zlobil se Ondrůšek.
I po přestávce jeho výběr tvrdil muziku, jeho bratr mezi třemi tyčemi se místy málem uzíval nudou, ale skóre se už nezměnilo. Střelecké prokletí hosté nezlomili ani po střídání pěti ofenzivních hráčů. „Klukům chybí v koncovce potřebné zkušenosti a navíc je stále víc a víc svazuje psychika, v hlavách mají, že už prostě hrajeme o holé přežití,“ hledá příčiny vychýlené mušky Ondrůšek, který ale moc dobře ví, že jeho hráči mají stále osud ve vlastních rukou. Do konce sezony zbývají tři kola, Broďané hrají dvakrát doma. „V sobotu hostíme Pelhřimov, který prostě musíme porazit,“ burcuje lodivod. Poločas 1:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Solařík, M. David, Vrága, Kúdela - Dvořák, R. David, Šálek, Vojtěch Dolina, Mančík - Velecký. Střídali: Hruboš, Josefík, Nevařil, Vít Dolina, Pochylý.