Tančila Bazooka postupové tango?

Uherské Hradiště Sport 16 / 03 / 2018

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště to dokázali! V druholigové derniéře před narvanou sportovní halou skalpovali Tango Hodonín, jednoho z největších favoritů na postup, udrželi druhé místo a živí naději, že si v příští sezoně zahrají nejvyšší soutěž! Mezi elitu je nejspíš katapultuje první VŠB Ostrava, která podle kuloárních zpráv zahodí postupové lístky do koše…
UH. HRADIŠTĚ - Hodonín 7:4
Kdo očekával „šachovou partii“, nestačil se divit. Bazooka se totiž po úvodním oťukávání velmi rychle osmělila a ve 4. minutě otevřela skóre. Signál po rohu sice vyšel naprázdno, ale k odraženému míči se dostal Sopůšek a prostřelil hradbu těl i gólmana. Za minutu zahrávali roh hosté, jenže míče se zmocnil Křivánek a rychlý brejk zakončil nechytatelnou ranou do šibenice a fanouškům předvedl oslavu ve stylu Ronalda… Když pak v 7. minutě po přiťuknutí od Malého zavěsil levačkou podruhé, Tango vytáhlo svou největší zbraň - hru bez brankáře se šestým hráčem v poli.
Hosté rázem získali převahu a zatlačili soupeře do hluboké defenzívy. I když brankář Janečka čaroval, nakonec do přestávky dvakrát inkasoval, když kontaktní gól přišel deset sekund před sirénou… A v 58. sekundě druhého poločasu už na ukazateli skóre svítily dvě trojky. „To byl kritický okamžik, který jsme ale ustáli. Kdybychom inkasovali počtvrté, kdo ví, jak by zápas skončil. Ale kluci byli trpěliví a čekali na chybu soupeře, která nakonec přišla,“ líčil klíčové pasáže Jaroslav Hastík, kouč Bazooky, která zápas zlomila ve 34. minutě, kdy dvěma slepenými góly odskočila na 5:3. „Tango hrálo neustále power-play, jejich rozehrávku zachytil Křivánek a přes celé zavěsil. Když pak po další chybě soupeře naservíroval míč před prázdnou Bartošovi, už jsem věřil, že vyhrajeme,“ svěřil se Hastík. Jeho výběr v závěru přidal ještě další dvě branky a soupeř už pouze čtrnáct sekund před koncem uzavřel zápasový účet. Branky: Křivánek 3, Sopůšek 2, Bartoš 2. Poločas 3:2.
UH. HRADIŠTĚ: Janečka (30. Pfeffer) - Outrata, Sopůšek, Bartoš, Švancara - Malý, Křivánek, Ohnutek, Šipka - Skřivan, Slaný.
1. VŠB Ostrava    12    2    4    135:86    38
2. Uh. Hradiště    12    1    5    117:72    37
3. Hodonín    10    4    4    101:60    34
4. Art.-Hombres Brno    10    4    4    91:80    34
5. Zlín    9    1    8    88:79    28
6. Baník Ostrava    8    1    9    67:65    25
7. Vyškov    8    1    9    95:86    25