Tandem slaví turnajové vítězství

Slovácko Sport 09 / 03 / 2011

Fotbalisté Boršic a Kněžpole dokonce nepoznali hořkost porážky

Posledním 7. kolem pokračoval turnaj na umělé trávě ve Veselí. Vedoucí Boršice nenalezly přemožitele ani v duelu s veselskými dorostenci, staly se vítězi premiérového ročníku a získaly odměnu pět tisíc korun. O pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodla minitabulka vzájemných zápasů. Z prvenství se radují i fotbalisté Kněžpole, kteří zvítězili na turnaji v Otrokovicích. Na turnaji v Uherském Brodě opět nezaváhalo Strání a v modré skupině zvítězilo a Nivnice, která v červené skupině směřuje za vítězstvím. Ovšem čeká ji ještě jedno utkání s druhými Biskupicemi. Koryčany se na turnaji ve Starém Městě opět vrátily do čela.
Staré Město
St. Město - Koryčany 0:7 (0:3)
Obhájce prvenství v souboji s domácími fotbalisty nezaváhal a opět se probojoval do čela tabulky.
Branky: Lysko 4, Koval 2, Jančík
Sušice - Zlechov 1:2
Nový lídr zimního turnaje vydržel v čele jen jedno kolo. V utkání proti Zlechovu rozhodla lepší produktivita svěřenců trenéra Kramla.
Branky: Skopal - Kalmus, Kedra
Kudlovice - Kostelany n/M. 2:2
Ve vyrovnaném utkání si soupeři body spravedlivě rozdělili.
Branky: Došek, Blaha - Šimík, Horký
Staré Město - Osvětimany 3:6 (1:6)
V dohrávaném utkání už Jiskra ve 20. minutě prohrávala 0:4. Ve druhé půli zkušenější Osvětimany  polevily, ale domácím to stačilo jen ke zkorigování výsledku.
Branky: Žajdlík 2, Hastík - Dobeš 2, Brhel, Blecha, Karlín, Sklenka.
Slavičín B - Havřice 3:1 (2:1)
Branky: Sochora, Both, Macek - Masařík P.
Boršice - Veselí st. dorost 3:1 (2:0)
Boršice nastupovaly do utkání v hodně improvizované sestavě, když jim krom zraněných hráčů (Novotný, Petřek) scházelo ještě několik fotbalistů kvůli pracovním povinnostem a lyžování v Rakousku. Změnu doznal tým i na postu brankáře, kde Remeše, který si minulý týden zranil koleno v utkání s Ostrožskou Novou Vsí, zastoupil dorostenec Dvořák. Boršice si vítězství v turnaji zajistily již v prvním poločase a po vstupu do druhé půle. Dorostenci se ovšem nevzdávali, snížili a v závěru byli dokonce lepším týmem. Další branky se však již nedočkali.
Branky: Vlček 2, Brzica - Nygrýn.
Velká n/V. - O. N. Ves 1:5 (0:2)
Jednoznačnou výhrou nad účastníkem jihomoravského krajského přeboru se rozloučili se zimním turnajem fotbalisté Ostrožské Nové Vsi. S nekompletním protivníkem odehráli Novoveští výbornou úvodní pětačtyřicetiminutovku, po které zaslouženě vedli 0:2. Velká sice díky Mackovi snížila, ale rozjetí hosté přidali ještě další tři přesné trefy a zaslouženě vyhráli.
Branky: Macko - Máčala 3, Sládeček R., Galuška.
Ořechov - Hluk 0:1 (0:1)
Vyrovnané utkání, ve kterém převládala bojovnost nad technickým pojetím. Tak by se dal ve stručnosti popsat nedělní duel mezi Ořechovem a Hlukem. V zápase, v němž diváci příliš nápadů neviděli, se hra odehrávala především mezi oběma šestnáctkami. Hlučané byli v duelu o něco lepším týmem a díky brance Botka si zajistili konečné druhé místo v turnajové tabulce.
Branka: Botek
Dolní Němčí - Veselí n/M. 2:3 (1:2)
Muži veselského áčka, kteří turnaj na své umělce zahajovali, dostali i možnost celé sedmikolové klání uzavřít v duelu s Dolním Němčím. Diváci mohli sledovat vyrovnané utkání se spoustou střeleckých příležitostí na obou stranách, ve kterém se štěstěna přiklonila na stranu pořádajícího týmu. Pro hosty se jednalo o předposlední zápas přípravy. Ještě před startem krajského přeboru plánují odehrát přípravný zápas s Boršicemi u Blatnice.
Branky: T. Stojaspal, K. Stojaspal - Sládeček, Šafář, Lovecký.
Malenovice - Kněžpole 1:2 (1:1)
Kněžpolští fotbalisté odehráli na otrokovické umělce pohledné utkání s Malenovicemi. Skóre zápasu otevřel zlínský celek ze standardního kopu, ačkoliv více ze hry měli hráči Kněžpole, kteří do poločasu stihli stav srovnat. Ve druhé půli dal trenér Soviš příležitost mladým hráčům. Utkání rozhodl kanonýr Zlatý, kterého klub bere na přestup z Ořechova. Výhrou v zápase si zajistilo Kněžpole i prvenství v turnaji.
Kněžpole: Zlatý 2.
Nedachlebice - Březnice 1:2 (1:2)
Nedachlebice, které se před utkáním „praly“ o vítězství na turnaji s Kněžpolem, utkání vůbec nezvládly. „Hráči vyloženě podcenili svého soupeře,“ nebral si servítky trenér Petr Jurník, podle kterého začalo jeho mužstvo hrát až ve druhé půli. Nedachlebice si vytvořily hned několik šancí, které volaly po brance, ale nakonec přesto odcházely ze zápasu se svěšenými hlavami.
Nedachlebice: Urban
Napajedla Cup
Žlutava - Kněžpole B 3:3
Kněžpolští byli po většinu zápasu lepším týmem, ale nedostatečným důrazem v obraně se připravili sami o vítězství. Za zmínku jisté stojí branka Janíka, který překonal domácího brankáře střelou přibližně ze 45 metrů.
Branky Kněžpole: Kašný, Janík, Mazurek.
Babice - Napajedla B 3:6 (0:2)
Branky Babic: Smělík 2, Lahola.
Malenovice - Traplice 2:3 (0:2)
Větrný zápas odehráli Trapličtí na turnaji v Napajedlích. V první půli využili toho, že jim vítr foukal do zad, a získali dvoubrankový náskok. Po změně stran Malenovice srovnaly, ale Traplicím se podařil brejk, ze kterého padla vítězná branka.
Branky Traplic: Merta 2, Kolínský.
Zlámanec - Jaroslavice 2:7 (2:4)
Zlámanci chybělo osm hráčů základní sestavy, takže hrál, kdo měl ruce a nohy, přesto měl trenér Řezníček k dispozici jen deset hráčů, a jednoho si tak ještě musel půjčit.
Branky: 47., 52., 75. Franta, 56. Ohnutek
V utkání hraném na umělce v Luhačovicích se hattrickem blýskl Franta.
Slovácko: Matalyha (45. Chvojka) - Habanec, Ruman, Chytil, Borusík - Martinec, Daníček, Franta, Secany (55. Hesek) - Sasín, Ohnutek.
Olomouc B - Uh. Brod 4:2 (2:1)
Marodka nedovolila trenéru Blahovi postavit hráče ze základní jedenáctky. Pro nemoc tak byli omluveni Ondrůšek, L. Ligas a P. Lukeš. V utkání velmi slušné úrovně se Broďané sice ujali vedení, ale domácí hodně omlazený tým svou zkušeností dokázal vývoj utkání otočit.
Branky: Faldyna, P. Ligas
Uh. Brod: Pochylý - Dvořák, Ligas, Vrága, Kůdela (56. Kostelník) - Daněk, M. David, R. David, Slinták - Hruboš (46. Solařík), Faldyna
Uh. Brod - Prešov B 0:3 (0:1)
Domácí hráli v silně kombinované sestavě proti velmi silnému soupeři.
Hluk B - Bánov 5:5
Vyrovnané utkání, kdy obě mužstva využila chyb obran a dala po pěti gólech. V utkání rovněž neměli svůj den oba brankaři.
Branky: Jurásek 2, Jan Miroš, T. Horák, R. Chytil - J. Velecký 2, Gajdůšek, Guryča, Vaňhara.
Buchlovice - Jankovice 4:3 (2:1)
Buchlovickým zápas dvakrát nesedl, chyběla jim optimální forma. Jankovice se na kunovické Bělince sice ujaly vedení, ale utkání do vítězného konce nedotáhly.
Branky: Marek, Jurča, Prášilík, Omelka - V. Silný, Z. Grossert, M. Matoušek
Březolupy - Spytihněv 1:5, Blatnice - Slovácko C 2:0

autor: HYNEK ZDENĚK, RADEK SALAQUARDA