„Tatíček“ je už tři roky ve fotbalovém nebi

„Tatíček“ je už tři roky ve fotbalovém nebi
Foto: archiv  /  Miroslav Valenta senior.
Slovácko Sport 07 / 08 / 2011

Už tři roky nesedává na tribuně a nesleduje se zaujetím výkony svého milovaného klubu 1.FC Slovácko. Už se z nich těší ve fotbalovém nebi. Životní pouť „tatíčka“ slováckého fotbalu Miroslava Valenty seniora totiž 12. srpna 2008 předčasně ukončila vážná nemoc.
Slovácko si tak opět připomíná charismatického podnikatele, uznávaného mecenáše a především významnou osobnost, která se nesmazatelně zapsala do porevoluční historie Uherského Hradiště i širokého okolí. „Byl výjimečným člověkem, který pro region udělal mnoho významného. Díky jeho iniciativě a zapálení vyrostl v Uherském Hradišti krásný fotbalový stadion, který zaslouženě nese jeho jméno,“ vzpomněl na legendu Marek Jurák, manažer prvoligového klubu z Uherského Hradiště a jeden z iniciátorů petice, která vedla k pojmenování fotbalového svatostánku právě po Miroslavu Valentovi seniorovi.
Městský stadion v ulici Na Stonkách ostatně už rok zdobí jeho bronzová plaketa z dílny André Víchy, akademického sochaře a medailéra z Uherského Hradiště. Na plaketě je vyrytý nápis „Byla to jedna z nejkrásnějších etap mého života. Fotbal na Slovácku se pro mě stal doslova srdeční záležitostí a bez přehánění můžu říct, že jsem jím doslova žil. A byl to krásný život.“

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace