„Tatíčkovi“ odhalí plaketu

„Tatíčkovi“ odhalí plaketu
Uherské Hradiště Sport 10 / 08 / 2010

Už dva roky nesedává na tribuně a nesleduje se zaujetím výkony svého milovaného klubu 1.FC Slovácko. Už se z nich těší ve fotbalovém nebi. Životní pouť „tatíčka“ slováckého fotbalu Miroslava Valenty seniora totiž 12. srpna před dvěma lety předčasně ukončila vážná nemoc.
Slovácko si tak opět připomíná charismatického podnikatele, uznávaného mecenáše a především významnou osobnost, která se nesmazatelně zapsala do porevoluční historie Uherského Hradiště i širokého okolí. „Byl výjimečným člověkem, který pro region udělal mnoho významného. Díky jeho iniciativě a zapálení vyrostl v Uherském Hradišti krásný fotbalový stadion, který zaslouženě nese jeho jméno,“ vzpomněl na legendu Marek Jurák, jeden z iniciátorů petice za pojmenování fotbalového svatostánku právě po Miroslavu Valentovi seniorovi.
A právě městský stadion v ulici Na Stonkách ozdobí jeho bronzová plaketa, jejíž odhalení se plánuje před některým z domácích soubojů. „S Miroslavem Valentou seniorem jsme měli léta přátelský vztah. Vyrobit jeho plaketu byla pro mě čest,“ svěřil se André Vícha, akademický sochař a medailér z Uherského Hradiště. Na plaketě je vyrytý nápis „Byla to jedna z nejkrásnějších etap mého života. Fotbal na Slovácku se pro mě stal doslova srdeční záležitostí a bez přehánění můžu říct, že jsem jím doslova žil. A byl to krásný život.“

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace