Tenisté vyrazili za postupem

Uherské Hradiště Sport 12 / 05 / 2011

Tenisté TK Uherské Hradiště zvedli kotvy a vyrazili na plavbu směr divize. A v úvodních dvou kolech krajské soutěže I. jim do plachet foukal svěží vítr, když „potopili“ brněnskou Teslu i Mostkovice u Prostějova, hrající pod hlavičkou Natali. Ztratili přitom pouhopouhé dva bodíky.
„Máme jedinečnou šanci proniknout do divize, letos totiž kvůli reorganizaci postupují nejlepší dva. Šanci nechceme propásnout,“ neskrývá cíle Tomáš Pindur, nejzkušenější borec týmu.
Tesla Brno - Uh. Hradiště 1:8
Favorizovaní hosté od úvodních fiftýnů drželi kormidlo zápasu pevně ve svých rukou a do týmového rance sázeli jeden bod za druhým. Brňané se jediného čestného bodu dočkali za stavu 0:4, kdy Petr Vlk ve dvou setech podlehl Pavlu Vrbovi. Jinak byli borci z levého břehu řeky Moravy suverénní, soupeři už povolili pouze set a oslavili hladké vítězství, které podtrhly i čtyři „kanáry“. Zrcadlo výsledků: Hönig - Pindur 3:6, 4:6, Frelich - Raštica 6:3, 5:7, 0:6, Sumtsova - Procházková 1:6, 0:6, Šterclová - Santariová 6:7, 1:6, Šmak - Tyml 0:6, 3:6, Hönig, Šmak - Pindur, Raštica 1:6, 2:6, Frelich, Vrba - Vlk, Tyml 3:6, 4:6, Sumtsova, Šterclová - Procházková, Santariová 1:6, 0:6.
Uh. Hradiště - Natali 8:1
I v domácí premiéře pokračovali Hradišťští ve spanilé jízdě. „Jednoznačný průběh, nebylo co řešit,“ uvedl i nejzkušenější borec Tomáš Pindur. Jedinou porážku utrpěl ve čtyřhře pár Radek Tyml, Libor Juřena, kapitán „béčka“, který vystřídal Petra Vlka, jenž hájil právě barvy zálohy v Lanžhotě. „Jeden set pak soupeři ještě povolil Raštica a holky ve čtyřhře,“ doplnil Pindur.