Teplice jsou baštou severu

Teplice jsou baštou severu
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 20 / 10 / 2018

Ve své kariéře vystřídal jen dva ligové kluby. Do nejvyšší soutěže vstoupil v dresu severočeského Mostu, odkud pochází, a v roce 2012 přestoupil na Slovácko. Po ligové premiéře, kterou absolvoval měsíc před svými osmnáctými narozeninami, čekal na další ligový start, to už v dresu Slovácka, pět let.

Stando, pamatuješ si na svoji ligovou premiéru v květnu 2007?
Pamatuji si ji dobře. Jel jsem na ligový zápas do Plzně hned po tom, co jsem dohrál mistrák za dorost. V Plzni jsme vysoko prohrávali a já naskočil zhruba na půl hodiny hry.
V roce 2012 přišel přestup přes celou republiku. Ve Slovácku z toho bylo dalších jedenáct ligových startů. Splnily se už tehdy tvoje představy o fotbalovém růstu?
Žádné velké představy jsem neměl. Šel jsem z druhé ligy do první a veděl jsem, že to bude velký skok, což se nakonec potvrdilo. Začátky samozřejmě nebyly jednoduché.
Další dvě sezóny jsi absolvoval na hostování v druholigovém Sokolově, odkud pocházíš. Po návratu na Slovácko v roce 2015 si už připisuješ jeden ligový start za druhým a momentálně jsi pevnou součástí stoperské dvojice. Cítíš se momentálně na vrcholu svých sil?
Myslím, že hostování mně pomohlo. Byl jsem ve věku, kdy jsem potřeboval hrát. Po návratu se moje pozice v kádru už zlepšila. Teď se cítím dobře, ale doufám, že to ještě můj vrchol není.
V letošní sezóně jsi absolvoval všechny ligové duely vyjma důležitého zápasu v Mladé Boleslavi, kde jsi stál kvůli čtvrté žluté kartě ze zápasu se Slavií. Přišla v posledních minutách rozhodnutého souboje. Nebyla už zbytečná?
Určitě zbytečná byla. V závěru utkání byly na hřišti trochu emoce z obou stran a já si to nepohlídal.
Pocházíš ze severu Čech, kde je fotbalovou baštou náš dnešní soupeř, Teplice. Opravdu je jeho postavení vedle Mostu, Sokolova či Ústí neotřesitelné?
Určitě ano. Ústí je spíš taková farma Teplic. V Mostě je prakticky fotbal mrtvý a Sokolov je poměrně daleko. I tak si myslím, že v Sokolově jsou s druhou ligou spokojeni.
Panuje pod Krušnými horami mezi kluby spolupráce, nebo spíše rivalita?
V dospělém fotbale rivalita není. Každý hraje svoji soutěž. V mládežnickém už je větší. Boj o stahování talentovaných hráčů tam určitě je.
Teplice jsou letos také za očekáváním. Mají stejných devět bodů jako my a už dokonce vyměnily trenéra. V jakém jsou podle tebe momentálně rozpoložení?
Těžko říci. Vím, že nějaké problémy měly. Ale teď po výměně trenéra nevím. S počtem bodů ale určitě spokojeny nejsou. Stejně jako my. Proto bude vzájemný zápas pro oba týmy nesmírně důležitý.
V čem je jejich největší síla, na kterou si budeme muset dát pozor?
Jednoznačně to jsou standardní situace.
Za sebou máme šest porážek v řadě a reprezentační přestávku. Pomohla vám zapomenout na nepříznivé výsledky?
Na šest porážek v řadě se těžko zapomíná. Určitě to v hlavě máme. Není to lehká situace, ale věřím, že pauza nám pomohla a těžké utkání zvládneme.
V pauze jste sehráli zápas v rámci projektu Kopeme za fotbal se Starou Vsí s výhrou 15:3. Odpočali jste si při tom utkání psychicky?
Ten zápas byl spíše dárkem pro našeho soupeře. Ale fakt je, že si naši útočící hráči alespoň zastříleli.
S čím vyrukujete na Teplice v dnešním utkání?
Myslím, že budeme spíše dobývat polovinu Teplic. Proto budeme chtít rychle kombinovat a dostávat se co nejvíce do vápna. Rychlá branka by nám určitě pomohla.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace