Sport 25 / 07 / 2012

FC Ingolstadt 04 - 1.FC Slovácko 1:2 (1:1)
Branky: 31. Došek, 68. Martykán
Sestava: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Reinberk - Kuzma (Kovář), Daníček (Hoffmann), Martykán, Volešák (Trávník) - Čtvrtníček (Kerbr), Došek.
V prvním utkání rakouského soustředění se Slovácko utkalo s německým druholigovým celkem, který byl v úvodu utkání fotbalovější a dobrý nástup korunoval vedoucím gólem. Po půlhodině hry však svěřenci trenéra Soukupa dokázali vývoj utkání otočit. Nejprve hezkou kombinaci zakončil vyrovnávací brankou Došek a pak se stávala převaha českého týmu stále výraznější.
Stejný obraz hry panoval na hřišti i po změně stran. O úvodním rakouském vítězství nakonec rozhodl parádní ranou z třiceti metrů Martykán, který poslal českým ligovým gólmanům parádní vizitku.

1.FC Slovácko - Obergrafendorf 6:0 (4:0)
Branky: 5. a 15. Kerbr, 10. Šturma, 40. Lukáš, 48. Kuzma, 87. Hofmann.
Slovácko: 1. poločas: Heča - Jeleček, Starý, Mezlík, Kuncl - Trávník, Franta, Kerbr, Šturma - Lukáš, Kovář.
2. poločas: Matalyha - Jeleček, Starý, Mezlík, Kubáň - Hofmann, Franta - Volešák, Šturma - Lukáš (60. Čtvrtníček), Kuzma.
Ve druhém přípravném utkání měl být soupeřem Slovácka další druholigový německý celek Dynamo Drážďany. Časový posun prvního duelu však změnil jméno soupeře, což trenér Soukup nakonec uvítal. „Aspoň dostali příležitost hráči, kteří proti Ingolstadtu nehráli. Zátěž tak byla rozložená a to, s čím jsme do Rakouska jeli, tzn. odehrát dva kvalitní zápasy, z toho jeden jako generálka na ligu, se splnilo.“ Nováček čtvrté nejvyšší rakouské soutěže se stal dobrým sparingpartnerem a hráči Slovácka si proti němu s chutí zastříleli. Střelecky se prosadil Kerbr, ale zastříleli si i ostatní hráči. Malou vrásku na čele trenéra Soukupa přinesl jen Frantův koňar, který ale nebyl z kategorie vážnějších zranění. „Dva dny měl upravený program a teď už by to mělo být v pořádku.“

Botev Plovdiv - 1.FC Slovácko 4:2 (2:0)
Branky: 48. Volešák, 68. Kerbr
Sestava: 1.FC Slovácko: Melichárek - Kubáň (58. Starý), Košút, Trousil, Reinberk (46. Kuncl) - Kerbr, Martykán, Daníček (58. Trávník), Volešák (75. Čtvrtníček) - Došek, Kovář (46. Kuzma)
V sobotní generálce na ligu hrané na rakousko-českých hranicích narazil Soukupův tým na nováčka bulharské ligy, který se ukázal jako ideální soupeř na závěr přípravy. „Narazili jsme na nejpřipravenějšího a nejkvalitnějšího soupeře, který kvalitu ukázal již předtím, když porazil Maccabi Haifa 2:1. Bylo to správné vyvrcholení přípravy. Soupeř nás prověřil po všech stránkách,“ liboval si po zápase slovácký kouč. A na hřišti se bylo na co dívat. Skóre otevřel ve 21. minutě tvrdou, tečovanou ranou z pětadvaceti metrů Nedělev. Vyrovnat mohl za deset minut Daníček hlavou, jenže bulharští obránci stačili jeho míč vyhlavičkovat z brány.
Ve 38. minutě zvýšil vedení Bulharů opět Nedělev, který se dostal za obranu a svůj únik dokázal zúročit v druhou branku. „V první půli byl Plovdiv výrazně lepší. My jsme se jen těžko dostávali na útočnou polovinu,“ chválil soupeře slovácký trenér.“
Ve druhé půli se ale hra vyrovnala. Slovácko dokázalo hned v jejím úvodu snížit po krásné akci, když Kerbr poslal přesný centr na Volešáka, který tvrdou ranou pod břevno skóroval. Úvodní branka dodala českým hráčům chuť po vyrovnání, jenže se jim nedařilo pronikat do šestnáctky. Na druhé straně se Plovdiv po hodině hry dokázal prosadit potřetí a znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Jenže za pět minut byl rozdíl opět jen jednogólový. Kerbrův trestný kop totiž zaplachtil až do branky. Kontaktní gól opět vliv do žil slováckých fotbalistů novou sílu a v 75. minutě amohlo být vyrovnáno. Testovaný Kuzma se ale mezi tři tyče po centru netrefil. Definitivní podobu výsledku dala až závěrečná minuta, kdy Cvetkov proměnil pokutový kop. „Generálka se nám nepovedla. Prohra je výrazná a mrzí nás. Přestože jsme prohráli, tak mi ale utkání ukázalo sestavu do sobotního utkání s Brnem,“ odnesl si ze sobotní generálky asi nejcennější zkušenost slovácký lodivod Miroslav Soukup.