Tie-breaky zatím nezvládají

Staré Město Sport 03 / 11 / 2016

Tiebreakové loterie prvoligovým volejbalistům VSK Staré Město nesvědčí. Ze čtyř pokusů vydolovali druhý bonusový bod pouze jednou. V pěti setech padli o víkendu na palubovce záloh Českých Budějovic a ČZU Praha.

České Budějovice B - STARÉ MĚSTO 3:2
Úvodní set rozhodovaly několikabodové šňůry domácích, když si Staroměstští neporadili s plachtícím servisem soupeře. Zvláště pak v koncovce, kdy Jihočeši vedli o dva body (19:17), ale po sérii nepříjemných servisů ujeli až na 23:17. Vyrovnaný druhý set, ve kterém většinou o bod až dva vedli borci ze Širůchu, dospěl k pořádnému dramatu. Hosté nejdříve neproměnili tři setboly (24:23, 25:24, 26:25), aby dva odvrátili (26:27, 27:28) a následně blokem proměnili čtvrtý setbol. Ve třetí sadě Maděra a spol. vyhořeli na příjmu a po několika bodových šňůrách domácích set ztratili. Po další dramatické koncovce ve čtvrtém setu hosté nejprve nevyužili dva setboly za stavu 24:22, ale dalším už zápas srovnali a vynutili si tie-break.
Zkrácený set je o chybách a více jich vyrobili hráči VSK. I když při vyrovnaném průběhu několikrát o bod vedli, naposledy 13:12, nakonec se radovali Jihočeši. Sety 19, -28, 13, -28, 17.

ČZU Praha B - STARÉ MĚSTO 3:2
Vyrovnaný první set rozhodly chyby svěřenců kouče Petra Karabce na příjmu i v útoku. Při jednobodovém vedení Pražanů 18:17 hosté v obou herních činnostech selhali a ve dvou postaveních ztráceli 18:24 a set prohráli.
Ve druhém se ale zvedli a po vyrovnané koncovce nejtěsnějším výsledkem srovnali krok. Jenže pak opět upadli do chybového stavu a třetí set patřil domácím. Ve čtvrtém setu hosté výrazně ztráceli, průběžně až 11:18, když se nedařilo především univerzálu Adamcovi. Když jej vystřídal smečař Kroča, hosté zabojovali a snížili až na 21: 22. Při servisu Truonga a nedůrazném útoku soupeře otočili na 24:22 a druhý setbol proměnili.
Ve zkrácené hře pak vedli 5:2, ale po tragické přihrávce ztráceli 5:8 a závěr nezvládli po špatném příjmu servisu. Sety 19, -23, 20, -23, 11.
ST. MĚSTO: Truong, Motyčka, Janečka, Adamec, Maděra, Skyba, libero Bláha. Střídali Kvapilík, Kroča, Klimeš.