Tiebreakový start VSK za tři body

Staré Město Sport 04 / 10 / 2018

Dva tiebreaky s rozdílným koncem absolvovali na úvod sezony prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město. Na Širůchu se nejdříve po pětisetovém dramatu poklonili záloze extraligového Brna, aby o den později udolali houževnatého nováčka z Velkého Meziříčí.

STARÉ MĚSTO - Brno 2:3
Staroměstští začali nebojácně a většinu úvodního setu vedli, jenže koncovku nezvládli, když se dopustili zbytečných chyb na příjmu i v útoku. Hosté otočili na 23:21 a těsné vedení přetavili v zisk setu. Ztracená koncovka přinesla do hry domácích nepřesnosti, které soupeř, hrající s pěti extraligisty, nemilosrdně trestal. Borce ze Širůchu ale dvousetové manko nesrazilo na kolena, zpřesnili hru a po pestrých útocích dirigovaných nahrávačem Šulcem srovnali krok. Skvělý výkon podal především v útoku neomylný smečař Čech. V tiebreaku však domácí udělali více chyb, rychle prohrávali 3:8 a zápas ztratili. Sety -23, -20, 20, 20, -7.
STARÉ MĚSTO - Velké Meziříčí 3:2
Karabcovi boys zaspali start, prohrávali 4:10, ale postupně vyrovnali hru i skóre a v koncovce se dostali do vedení 18:17. Jenže sérií nevynucených chyb na příjmu i v mezihře set ztratili. Ve druhé sadě se už projevila větší kvalita na straně zkušenějšího týmu VSK, který především kvalitními bloky rozhodl o postupném vedení až 20:13 a vyrovnal. Třetí set se pro domácí nevyvíjel dobře, prohrávali až 10:17, aby několika bodovými šňůrami manko smazali. V koncovce vedli 20:19, aby vzápětí prohrávali 20:23. Otočku zařídil kvalitním servisem kapitán Maděra a domácí vzápětí proměnili druhý setbol. Ve čtvrtém setu si však vzali oddechový čas, takže opět přišel na řadu tiebreak. Staré Město jej zvládlo na jedničku, když se prezentovalo především výbornou obranou na síti. Hned první mečbol proměnil vytlučením bloků smečař Čech. Sety -19, 19, 24, -20, 9.
STARÉ MĚSTO: Maděra, Šulc, Skyba, Čech, Kittel, Janečka, Viceník, Bláha, střídali Kozák, Kvapilík, Varous, Klimeš, Dřímal.