Titul Korytné, ve finále řádil Krajčovič
Foto: Facebook HC Korytná / Korytná si ve finále hravě poradili s obhájcem trofeje ze Šumic.
Hokejisté HC Korytná se po roční pauze vrací na trůn pro šampiona AHL Slovácko. Ve finálové bitvě na uherskobrodském ledě totiž porazili úřadujícího mistra HC Šumičtí Sokoli vysoko 12:3 a zvedli nad hlavou vítěznou trofej. Bronz ukořistil Hluk.
Korytná nebyla papírovým favoritem, v základní části se soupeři dvakrát poklonila (6:7 sn, 1:3) a v tabulce skončila druhá za finálovým soupeřem. Jenže poslední zápas sezony Gál a spol. zvládli znamenitě, sokolům nedali ani čichnout. Čtyřmi góly se blýskl Kamil Petřivalský, hattrick si připsal Zdeněk Krajčovič, který navíc přidal pět asistencí.
Premiérové medaile se dočkali hokejisté HC Hluk, kteří v bitvě o bronz přehráli HC Tygr Uherské Hradiště. O vítězství rozhodli čtyřmi góly v poslední třetině.
AHL Slovácko, finále: Korytná - Šumice 12.3 (4:0, 5:1, 3:2), Petřivalský 4, Krajčovič 3, Gingel 2, Paníček, Uher, Bublík - Hanáček jun. 3, o 3. místo: Hluk - Tygr 6:3 (1:0, 1:1, 4:2), Minařík 2, Koval, Obal, Pochylý, Polách - Fürst 2, Rebout.