Titul pro Švestkovou, Turčínková pětkrát na bedně

Uherský Brod Sport 08 / 06 / 2024

Plavci TJ Spartak Uherský Brod byli nepřehlédnutelní na Jarních krajských přeborech Olomouckého a Zlínského kraje v Prostějově. Sedmičlenná výprava vybojovala v nabité konkurenci 9 medailí (1-5-3). O jediný titul se postarala čtrnáctiletá Lucie Švestková, pětkrát na bednu vystoupala o rok mladší Iveta Turčínková.

Na Hané bojovali o krajské tituly plavci ve věku 12 až 14 let. V nejstarší kategorii měl Uherský Brod dvě želízka. Skvělou formu potvrdila Švestková, vyplavala si kompletní sadu medailí. „Titul získala v novém oddílovém rekordu na trati 800 m volný způsob, druhá dohmátla na 200 znak, když rovněž přepsala oddílové tabulky, a bronz brala na 400 metrů volný způsob,“ prozradila Renata Krůželová, předsedkyně uherskobrodského klubu. Na 200 m volný způsob Švestková skončila čtvrtá. Jiří Mazůrek si vyplaval třetí místo na 200 m znak. Na poloviční trati byl šestý a pátý doplaval na 200 m volný způsob.

V silné konkurenci třináctiletých plavců si nejlépe vedla Iveta Turčínková. „Pět ze šesti startů proměnila v medailové umístění. Druhá skončila na tratích 200 m motýl, 400 a 800 m volný způsob a 400 m polohový závod. Bronz přidala na 100 m volný způsob a šestá ještě dohmátla na poloviční trati,“ odtajnila Krůželová. Lucie Zubková dvakrát skončila v první desítce (8. - 200 m prsa, 9. - 100 m polohový závod), Barbora Feltlová jednou (10. - 200 m prsa). Dvanáctiletí Jasmína Kovaříková a Karel Všetula nejlepšího umístění dosáhli na 200 m prsa (9.), respektive na 200 m znak (7.).

autor: ceh, kru