Titul vicemistrů zůstal u Olšavy

Uherský Brod Sport 10 / 04 / 2018

I když zlatou medaili starších vrstevníků nenapodobili, i stříbrná medaile z republikového finále Asociace školních sportovních klubů je pro florbalové mladší žáky ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod nečekaným úspěchem. Ve finále nestačili na ZŠ Liberec, která úzce spolupracuje s hokejovým klubem Bílí Tygři.
Broďané v základní skupině narazili na ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí a právě ZŠ Liberec, takže bylo jasné, že jejich duel s Valachy bude bojem o semifinále. Svěřenci Romana Daňka však neponechali nic náhodě a vyhráli 7:3. Se Severočechy prohráli 2:7 a v zápase o finále je čekala ZŠ Eden Praha. Když tým z hlavního města vedl po první třetině 3:0, zdálo se, že je vymalováno… „Kluci ale zabrali, postupně ukrajovali z manka a dvě minuty před koncem zařídil rozuzlení v samostatných nájezdech Zlámal. A v nich pokračovalo drama, třikrát jsme totiž odvraceli mečbol soupeře, abychom nakonec slavili postup, když nás podržel brankář Kandrnál,“ svěřil se Daněk. Ve finále jeho tým narazil opět na Liberec, se kterým držel krok jen třetinu. Broďané se tak radovali ze zisku stříbrných medailí a potvrdili, že patří mezi nejlepší školy v republice.
Kromě cenných kovů tým získal i šek na odběr florbalového zboží za 4 tisíce korun.
Děvčata pořadatelské školy nepostoupila ze „skupiny smrti“, když doplatila na gól obdržený dvě minuty před koncem zápasu s Opavou. V konečném umístění nakonec skončila pátá.
UH. BROD: Kandrnál - Daníček, Zlámal, Novotný, Tlach, Meindlschmid, Ondrůšek, Maleňák, Nerušil, Kůřil, Popelka, Vít, Šobáň.

autor: ceh, zm