Tomášů vyladil formu na stavbě

Buchlovice Sport 05 / 04 / 2016

Obhájce trofeje se dočkal. Pavel Tomášů z Boršic vyhrál šestý díl seriálu Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska, když ve finále doslova převálcoval Pavla Fridricha z Uherského Hradiště. Vítěz se tak posunul na chvost elitní desítky průběžného pořadí.
„Kdo ve finále očekával drama, nestačil se divit. Byl to rychlý proces,“ uhodila hřebíček na hlavičku Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice. „To jsem opravdu nečekal, doma jsem se totiž více věnoval stavebním pracím než pétanque,“ komentoval vítězství Pavel Tomášů. Třetí skončil neohrožený lídr seriálu Karel Hikl, který z dosavadních šesti turnajů jen jednou chyběl na stupních vítězů.
Pod majestátným hradem Buchlovem bojovalo o důležité body do žebříčku 34 hráčů, další klání je na programu 23. dubna.
Zrcadlo výsledků: 1. Pavel Tomášů (Boršice), 2. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště), 3. Karel Hikl (Boršice), 4. Petr Kamenický (Buchlovice), 5. Michal Kotásek (Uh. Hradiště). Průběžní pořadí po 6 z 10 turnajů: 1. Karel Hikl 206, 2. Jaroslav Janík (oba Boršice) 183, 3.-4. Petr Kamenický, Jiří Sonntag (oba Buchlovice) 171, 5. Libor Lavička (Střílky) 156, 6. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště) 155, 7. Radim Kolaja (Boršice) 122, 8. Petr Horký (Topolná) 121, 9. Jiří Bukvald ml. 118, 10. Pavel Tomášů (oba Boršice) 117.