TOP Cup premiérově pro Mařatice

Jarošov Sport 03 / 08 / 2010

Domácí Jarošov skončil na třetím místě

Premiérový ročník fotbalového turnaje TOP Cup v Jarošově zná svého vítěze. Fotbalisté Mařatic převzali z rukou místostarosty města Uherské Hradiště Evžena Uhra putovní pohár, když ve finále porazili fotbalisty Starého Města 3:0. Třetí místo pak patří fotbalistům Jarošova, čtvrté Kunovicím.
Nedělní turnaj na hřišti v Jarošově sledovalo na tři sta diváků, kterým v letním počasí přišlo vhod pivo a kofola za symbolických devět korun. Děti se naopak mohly vydovádět v dětském koutku. Samotné zápasy se hrály 2x 25 minut. A fotbalovým příznivcům před začátkem fotbalového podzimu nabídly několik zajímavých zápasů. V prvním utkání mezi Mařaticemi a Jarošovem se diváci gólu nedočkali, rozhodnout musely až pokutové kopy a na ty byli lepší Mařatičtí. Ve druhém semifinálovém utkání rozhodla střela staroměstského Botka. V boji o pomyslný bronz se vedení ujali mladíci z Kunovic, ale ještě do přestávky stačili domácí dvěma brankami utkání otočit. Po změně stran přidal Jarošov třetí branku, Kunovice už ale stačily těsně před koncem jenom snížit.
Ve finále pak na sebe narazily týmy, které hrají okresní soutěž. Ve vyrovnaném utkání měly ale Mařatice více střeleckého štěstí. I přesto, že po poločase vedly 2:0, bylo utkání stále otevřené, ale když z rychlého brejku zasadily staroměstské Jiskře třetí úder z rychlého brejku, bylo o vítězi turnaje rozhodnuto. „Zajímavé zpříjemnění závěrečné fáze přípravy. O víkendu startuje soutěž a turnaj jsme brali jako generálku na nadcházející sezonu. Přijeli jsme sem s tím, že chceme turnaj vyhrát, a to se nám nakonec povedlo. Za vítězství jsme moc rádi,“ poznamenal po skončení turnaje Miroslav Kroča útočník Mařatic.
Zrcadlo výsledků: Jarošov - Mařatice 0:0, na pen 0:2
St. Město - Kunovice 1:0 (0:0) Branka: Botek