Torza nemají šanci, vyfasovala 36 gólů!

Sport 08 / 05 / 2012

In-line hokejistům se vůbec nedaří

In-line hokejisté Reflex Uherské Hradiště i IHC Uherský Brod za sebou mají nepříliš povedený extraligový týden. O jediné vítězství se postaral obhájce titulu, který si přivezl všechny body z Havířova. Na domácí ploše však utrpěl dvě kruté porážky.

Havířov - Uh. Hradiště 4:7
O osudu zápasu rozhodla už první čtvrtina, v níž si Reflex vytvořil rozhodující náskok. A přitom se zpočátku ocitl v hluboké defenzivě. Jenže gólman Černocký čaroval a naopak jeho protějšek lovil ze sítě jeden puk za druhým. „Jelikož jsme opět hráli s torzem základního kádru, které doplnili tři hráči, kteří s námi trénuje vyloženě jen rekreačně, jsme maximálně spokojeni,“ říká Miroslav Rýpal, prezident hradišťského klubu. Pšurného boys si totiž už ve zbylých čtvrtinách vítězství pohlídali, když na každý gól Severomoravanů pokaždé bleskurychle odpověděli. Branky: Piluša 2, Kovařík, Nesrsta, Novák, Gärtner, Flora. Čtvrtiny 1:4, 2:2, 1:1, 0:0.

Uh. Hradiště - Zlín 3:8
Hradišťští drželi se soupeřem krok pouze do poloviny zápasu. Zlom přišel ve 28. minutě, kdy po osmi sekundách inkasovali při vlastní přesilovce z hole Filipa Čecha, který do Zlína přestoupil v týdnu právě z Reflexu. „A když jsme pak během jedné minuty schytali další dva údery, nebylo co řešit. Okleštěný kádr už neměl sílu na zvrat,“ posteskl si Rýpal. Branky: Kovařík 2, Ohnutek. Čtvrtiny 1:1, 1:1, 0:3, 1:3.

Uh. Hradiště - Olomouc  3:10
Hanáci jsou jedním ze žhavých aspirantů na titul a na Slovácku to prokazovali od úvodního bully, kdy domácí sevřeli do útočných kleští a jedinou nevyluštěnou tajenkou se postupně stalo jen skóre. „Soupeř přijel s dvěma cizinci a čtyřmi hráči, kteří hrají celoroční in-line soutěž ve Španělsku. Se Zlínem jsme navíc přišli o hodně sil, takže jsme celý zápas tahali za kratší konec,“ uvedl Rýpal. Od většího přídělu domácí ještě uchránil gólman Tomáš Štůrala, který si v hradišťském dresu odbyl letošní premiéru. Branky: Horák, Kovařík, Gärtner. Čtvrtiny 1:2, 0:2, 0:2, 2:4.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký, Štůrala  - Horák, Valenta, Gärtner, Gajdošík, Piluša, Nesrsta, Schuster, Kovařík, Flora, Ohnutek.

Havířov - Uh. Brod 6:3
Broďané mají ještě větší problémy se sestavou než jejich rival od řeky Moravy. Na severu Moravy odjelo pouze šest hráčů základní sestavy, které doplnil šestnáctiletý junior a hráč, který stál na in-line bruslích podruhé v životě... „A tak není divu, že jsme prohráli i s Havířovem, který je slabý jak čaj. Ani dobrý výkon brankáře Kůdely nás nezachránil,“ posteskl si Jan Heča, hrající kouč týmu, který se tak pomalu soustředí na boje o záchranu. Branky: Surý, Šiller, Kotačka. Čtvrtiny 0:0, 2:2, 2:1, 2:0.

Uh. Brod - Olomouc 3:8
Včerejší duel už neabsolvoval ani nemocný Woska a Heča hrál s angínou a zánětem spojivek... „Do zápasu tak naskočili čtyři junioři a Polášek, který si odbyl comeback po čtyřech letech. Ale ostudu jsme určitě neudělali, čekal jsem větší výprask,“ přiznal Heča, který se blýskl asistencemi u všech tří gólů. Výborně opět zachytal Kůdela a v poslední části i Struhelka, který se blýskl několika famózními zákroky. Branky: Šiller 2, Polášek. Čtvrtiny 0:2, 0:1, 1:3, 2:2.
UH. BROD: Kůdela, Struhelka - Polášek, Surý, J. Vaněk, Kotačka - Heča, Šiller, P. Vaněk, Hlavica, Gahura, Bujáček.