Torzo bojovalo, ale lídra nezaskočilo

Staré Město Sport 13 / 03 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město v pokračujících bojích o záchranu v I. lize postrádali hostující hráče Zlína i Ostravy, takže kouč Petr Karabec oblékl dres a ještě do zbraně povolal Libora Kamlera. Torzo sice statečně bojovalo, ale nakonec si nepřipsalo ani zisk setu.

ČZU Praha - STARÉ MĚSTO 3:0

Úvodní set byl vyrovnaný, hosté dokonce v koncovce vedli 19:18, ale Pražané otočili na 21:19 a těsný náskok dotáhli až k setovému vítězství. V druhé sadě borcům ze Širůchu utekl začátek, rychle ztráceli 5:12 a soupeř průběžné vedení dotáhl až k jednoznačné výhře. Staroměstští však ještě nehodili flintu do žita. I když ve třetím setu postupně prohrávali až 12:18, zabojovali a v několika postaveních dotahovali. V koncovce prohrávali 20:23, aby při servisu Skyby šňůrou čtyři bodů dospěli k setbolu (24:23). „Nahranou bodovku jsme bohužel neproměnili a vzápětí celý zápas ztratili. Škoda, v okleštěné sestavě jsme měli minimálně na zisk setu,“ mrzí Petra Straku, předsedu klubu, který v průběžné tabulce skupiny o 11. - 15. místo drží předposlední pozici, zaručující účast v baráži o setrvání v lize. Sety 22, 13, 24.

STARÉ MĚSTO: Kamler, Bláha, Mackovík, Karabec, Žák, Skyba, na liberu Dřímal.

Tabulka sk. o 11. - 15. místo

1. ČZU Praha      8             2             2             3             34:23     30

2. USK Ostrava 5             4             2             4             34:29    25

3. Česká Lípa     7             1              2             6             29:30    25

4. Staré Město 4             1              1              9             21:33      15

5. MFF Praha     0             2             3             10           15:43     7