Torzo nedalo ani čtvrtinu

Uherský Brod Sport 29 / 12 / 2017

Torzo basketbalistů Spartaku Uherský Brod vyfasovalo v pokračování Oblastního přeboru výprask na palubovce druhé Třebíče a v průběžné tabulce tak figurují na čtvrté pozici. Mají však o zápas méně než vedoucí trojlístek.
Třebíč - UH. BROD 96:62
Kouč Dušan Balija postrádal dlouhodobě zraněného Mrlíka a z pracovních nebo osobních důvodů nenastoupili ani Rostislav Mikel, Jiří Krejčiřík a Martin Šimčík. „A ještě jsme přišli o Dominika Ihringa, který přestoupil do Zlína. Ještě si chce zahrát první ligu, když měl šanci,“ doplnil Ivo Mikulec, předseda klubu. Na Horácku tak dostali šanci mladíci z béčka Jakub Havlík a Pavel Martiš.
Začátek zápasu Broďanům vyšel, rychle vedli 8:2, ale pak už převzali otěže domácí, kteří těžili hlavně z výškové převahy a úspěšné střelby za tři body. Za celý zápas jich nasázeli jedenáct… „Když jsme první čtvrtinu prohráli 16:34, premiéru za muže si odbyli oba mládežníci. Naším nejlepším hráčem byl Lukáš Kratěna, který svým silovým pojetím basketbalu budí respekt u všech soupeřů,“ uvedl Mikulec. Body: L. Kratěna 16, J. Kratěna 11, Rožek 9, Dorazil 9, R. Krejčiřík 7, Zálešák 4, Martiš 4, Povolný 2. Poločas 65:40.