Torzo nemělo žádnou šanci

Staré Město Sport 14 / 02 / 2024

I když šlo o souboj sousedů v tabulce, výsledek je jednoznačný. Druholigoví volejbalisté VSK Staré Město totiž neměli bez kouče Petra Karabce a kvarteta Ferenc, Jančář, Kamler, Kroči na palubovce brněnské Komety žádnou šanci. Koučování torza sedmi hráčů se ujal zraněný Libor Kamler.

Kometa Brno - STARÉ MĚSTO 3:0

Sestavu VSK decimují zranění i jiné problémy. Torzo předvedlo statečný výkon, ale na lepší výsledek to nestačilo. Úvodní set byl jasně v režii Komety, která v několika sériích získala výrazné vedení 12:5 a nebylo co řešit. Šance na zisk setu hostům svitla po vydařených akcích a úspěšných podáních, když získali průběžné vedení až 20:13. Jenže v závěru druhé sady zkolabovali na příjmu a po chybách v útoku set ztratili. V posledním setu hosté nezachytili úvodní nápor soupeře. Když po nepřesnostech a chybách ve všech herních činnostech prohrávali 1:12, bylo po zápase. Sety 18, 22, 12.

Zaskakující kouč Kamler vzhledem k počtu hráčů udělal jen kosmetické změny, když na blok místo zkušeného Skyby přesunul Kostíka. Na univerzálu hrál Mackovík. Oba zápasy nahrával Směták, na smeči Bláha, který většinou hraje libera. Staroměstští v odvetě podali výkon na hranici svých možností, ale opět to nepřineslo ani zisk setu. Sety 18, 19, 21.

STARÉ MĚSTO: Směták, Bláha, Michalčík, Kostík, Dřímal, Skyba, libero Slezák. Střídal Mackovík.