Totální propadák bleskurychle odčinili

Uherské Hradiště Sport 13 / 10 / 2011

Reparát řídil Sakrajda

Dvě střetnutí jako den a noc mají za sebou druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště. Jestliže ve středu na domácím ledě totálně zkolabovali s poslední Porubou, o tři dny později si spravili renomé v Novém Jičíně, kde hlavně zásluhou první pětky zvítězili 7:3 a v průběžné tabulce se poprvé v sezoně  vyhoupli na osmou příčku, zaručující průnik do play-off.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 3
Poruba 7

Kdo nepřišel na zimní stadion, vůbec nelitoval. Z výkonu hradišťských hokejistů totiž bolely oči! Už po 114 sekundách jim zasadil první úder Hruzík a „odstartoval“ hrůzné představení Sakrajdových boys. Ti si nebyli schopni přihrát, natož založit kloudnou útočnou akci... A tak přišel druhý trest, když zbytečné podražení Karpíška potrestal za 30 sekund Vnenk. Domácí pak měli 42 sekund dvojnásobnou přesilovku, ale využili až klasickou výhodu, když nahozený puk Krystýnka od modré šťastně tečoval Červenka. Hosty gól nevykolejil, naopak stále doráželi na brankáře Kůdelu, který si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Jeho protějšek Gleich se však vyloženě nudil... Ve 29. minutě přesto kapituloval. To vracející se Vnenk namazal přímo Šoulovi, který zamířil přesně mezi betony. Že by vyrovnávací gól pokropil domácí živou vodou, to ani náhodou. Za 40 sekund Severomoravanům vrátil vedení Zdráhal a při vlastním oslabení přidal čtvrtý úder střelou pod víko Matějný. Beznaděj a zmar domácích umocnila další nevyužitá přesilovka 5 na 3 (59 sekund)... V závěrečné dvacetiminutovce už Hradišťští nic nevymysleli, světlým zábleskem byl milimetrový Vodákův pas na Sakrajdu, na jehož ránu gólman ani nereagoval. Branky a asistence: 13. Červenka (Krystýnek, Mikeš), 29. Šoula, 46. Sakrajda (Vodák). Třetiny 1:2, 1:2, 1:3
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Šafařík, Rapant, Matula, Vodák, Rapant, Sakrajda, Antonovič, Červenka, Mikeš, Knebl, Karpíšek, Šoula, Křemeček, Hrabec, Němec.
Nový Jičín 3
Uherské Hradiště7

Hokejisté Uherského Hradiště se za tři dny oklepali z potupné porážky a na severu Moravy předvedli diametrálně odlišný výkon, který jim vyspravil pošramocené renomé a poprvé v sezoně jim otevřel brány do elitní osmičky.
Na novojíčínský led vjel v hradišťských dresech tým, který byl k nepoznání a už v páté minutě otevřel skóre, když se do černého trefil Červenka. Domácí sice vyrovnali, ale jejich radost měla jepičí život. Za minutu opět převážil misky vah na stranu borců ze Slovácka Sakrajda. Rozjeté Uh. Hradiště pokračovalo ve výborném výkonu i v prostřední části, když nejprve Vodák vyhnal z klece brankáře Kozáka, aby jeho nástupce Gebauera pokořil po pěti minutách Mikeš. Scénář zápasu se nezměnil ani ve třetím dějství, muziku tvrdili hosté, kteří hostiteli utekli až na 2:7 a odčinili tak domácí výpadek. Branky a asistence: 5. Červenka (Mikeš, Krystýnek), 18. Sakrajda (Antonovič), 28. Vodák (Sakrajda), 33. Mikeš (M. Rapant, Červenka), 42. Mikeš (M. Rapant), 43. Hrabec (Sakrajda, Antonovič), 48. Antonovič (Sakrajda, Vodák). Třetiny 1:2, 1:2, 1:3.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš - Vodák, Sladký, Krystýnek, Matula, J. Rapant, Měšťánek - Hrabec, Sakrajda, Antonovič - Červenka, M. Rapant, Mikeš - Karpíšek, Šoula, Křemeček - Knebl, Horehleď.