Totální výbuch na Technice

Brno Sport 07 / 12 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště vedli ve čtvrté minutě 2:0, ale odjeli s debaklem!

Hokejisté HC Uherské Hradiště jsou zpátky u ledu. V moravské metropoli totiž nenavázali na čtyřzápasovou sérii, v níž pokaždé bodovali, a v přímém souboji o dvanácté místo vyfasovali od Techniky Brno sedmigólový debakl. V druholigové tabulce se tak po týdnu opět vrátili na třináctou pozici.
Technika Brno - Uh. Hradiště 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)
A přitom úvod zápasu porážce Sakraj­dových boys vůbec nenasvědčoval. Už po třiceti sekundách se totiž do černého trefil Mikeš a když v polovině čtvrté minuty zvýšil Knebl na 0:2, zdálo se, že hosté míří za důležitými třemi body. Jenže vzápětí křídlo první formace odmítlo třetí trefu a hostující galapředstavení skončilo...
Karta se začala obracet ve dvanácté minutě, v níž gólmana Jedličku překonal Jelínek. A za 161 sekund už na ukazateli skóre svítily dvě dvojky.  Jestliže Technika se z úvodní studené sprchy bleskurychle oklepala, o Andrýskovi a spol. se to říct nedá. Do konce třetiny už nebyli tolik nebezpeční a v prostředním dějství totálně zkolabovali, když spolkli čtyři hořké pilulky. Hned ve 46. sekundě je zmrazil Mráz a ve 25. minutě přidal čtvrtý úder Šrámek, kterému asistoval bývalý extraligový borec Petr Kaňkovský. Ve vyložené pozici pak selhal obránce Sladký, který ranou mezi kruhy branku vůbec netrefil, a přišel další dvoubrankový trest. Čisté svědomí při gólech nemá ani gólman Jedlička, který zrovna jistotou neoplýval.
Závěrečná třetina, to už byla v podání Uh. Hradiště tragikomedie, když nefungovalo prakticky vůbec nic. A jelikož obrana nechávala často brankáře Jedličku na holičkách, můžou být hosté rádi, že nevyfasovali desítku... O jejich rozpoložení ostatně svědčí skutečnost, že brněnskou svatyni ohrozili poprvé až šest minut před koncem. Branky: 1. Mikeš (Piluša), 4. Knebl (Piluša). Vyloučení 7:7 (Mikeš a Andrýsek navíc 10 minut), využití 1:0, střely 42:24, 100 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, J. Rapant - Knebl, Mikeš, Piluša - Antonovič, Andrýsek, Sakrajda - Karpíšek, Kotačka, M. Rapant - Schuster, Kundera, Pochylý.

1. Šumperk    17    3    0    2    121:57    57
2. Havířov    15    1    2    3    96:50    49
3. Orlová    15    0    0    6    82:53    45
4. Prostějov    13    0    2    7    87:54    41
5. Přerov    10    2    3    6    92:56    37
6. Opava    11    2    0    9    76:68    37
7. Nový Jičín    10    2    1    8    65:65    35