Trápily se, ale nezaváhaly

Veselí nad Moravou Sport 06 / 10 / 2009

České mistryně se bez kanonýrky Štěrbové trápily tři čtvrtiny zápasu

Pětačtyřicet minut se nechaly držet v koutě interligové házenkářky Veselí nad Moravou, které se utkaly s Pískem. Papírově slabší soupeř vyběhl na palubovku českých mistryň tradičně bez respektu a překvapivě dlouho držel krok. Domácí tým oslabený o Štěrbovou se však zavčasu vzpamatoval a drtivým nástupem poslal jihočeské naděje k ledu.

Veselí - Písek 31:21 (14:15)
Obava veselského celku se naplnila, kanonýrka Štěrbová sledovala klání pouze z publika. Domácí hráčky těžko hledaly zbraň na dobře pracující obranu Písku, a tak v 5. minutě svítilo na ukazateli skóre 1:4. To však odmítla Kočí, která vynikající technikou dostávala do šancí sebe i ostatní, a bylo srovnáno. Po přetahování si Veselanky deset minut před sirénou vybraly střeleckou slabou chvilku a opět prohrávaly o tři branky. Zlom nastal po patnácti minutách druhé půle, kdy střídající Zvoničová zneškodnila sedmimetrový hod do té doby neomylné Vrabcové, a písecká jistota se rozplynula jako mávnutím kouzelného proutku. Mezi tyčemi začala čarovat Černá, která na deset minut uzamkla branku a do konce duelu inkasovala pouze dvakrát, přičemž její spoluhráčky roztrhly pytel s brejky. V nich zářily Chmelařová se Súkenníkovou a dostala se do něj i spojka Fleková, která se při absenci Štěrbové dobře vypořádala s velkým břemenem zodpovědnosti.
Sedmičky 3/2:8/6, vyloučení 4:4. Rozhodčí Nesvadba, Simu, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Kratochvílová, Velanová, Jandásková, Viniatynska 4, Chmelařová 5, Fleková 8/2, Kočí 4, Gáborová 3, Súkenníková 6, Nováčková.

autor: LENKA HORÁKOVÁ