Travianová nepřesvědčila

Travianová nepřesvědčila
Veselí nad Moravou Sport 25 / 01 / 2010

I když už ji někteří pomalu viděli v dresu interligových házenkářek Veselí nad Moravou, posílení kádru se nekoná. Ukrajinská spojka Angela Travian sice absolvovala dvoutýdenní testy u českých mistryň, avšak s klubem se nedohodla.
Stoupající formu Veselanek mohl ještě posílit příchod Travianové, ta však svou výkonností nepřesvědčila. „Měla určité kvality, ale legionářky musí být o třídu lepší než naše hráčky. A to nesplňovala. Hlavně v kondici měla výpadek, což i sama přiznala,“ praví veselský trenér Peter Sabadka. S tím souhlasí i organizační pracovník Vlastimil Procházka, který zvažoval všechna pro a proti. „Byla kvalitnější než naše dorostenky, ale ještě by se na ní muselo zapracovat. Rozhodně by nemohla jen tak z fleku nahradit někoho ze základní sestavy. A právě takovou hráčku jsme chtěli,“ říká Procházka, který nastiňuje i ekonomicky nevýhodný obchod. „Kondička se dá dohnat, herně by se za půl roku mohla zlepšit, ale když ji teď nemůžeme použít, je to pro nás neekonomické. Přestupní výdaje a ubytování, na to všechno je potřeba nemalých prostředků. A samotný plat je náklad sám o sobě. Před příchodem jsme měli v úmyslu nabídnout stejné podmínky, jako má Angelina Viniatynská, ale jen v tom případě, že projeví stejnou herní úroveň. A tu neukázala,“ vysvětluje Procházka. V týmu tedy zůstává jediná Ukrajinka Viniatynská, která patří do nejlepší dvacítky střelkyň interligy, byť válčí z pozice pivota.
Poslední, co dvaadvacetiletá spojka ve veselském týmu zažila, bylo středeční přípravné utkání proti Ostravě Porubě. A ve čtvrtek už cestovala domů. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace