Trávník prošel výraznou rekonstrukcí

Trávník prošel výraznou rekonstrukcí
Uherské Hradiště Sport 01 / 06 / 2010

Fotbalový trávník stadionu Miroslava Valenty dostal v uplynulé sezóně řádně zabrat, a tak si zaslouží v období dovolených velkou pozornost. Jednou z alternativ byla kompletní výměna travnatého koberce, ale ta by byla ekonomicky vysoce náročná. V klubu  proto zvolili tradiční péči, která však byla letos inovována.
Hned po skončení mládežnického turnaje McDonalds cup na něj vjela technika, která mu řádně ulevila. Nejprve byla vytrhána stará tráva a pak byl celý trávník prořezán. „Odborná firma použila speciální stroj, který hrací plochu prořezal do hloubky třinácti centimetrů a současně do ní vpravil padesát tun písku. Půda by tak měla být lehčí a odolnější vůči dešťům,“ vysvětluje správce hřiště Miroslav Bednařík unikátní operaci, která by měla hrací ploše výrazně pomoci. Na podzim by se z ní už neměl stát těžký bahnitý terén a odolnější by měl být i trávník. Vedle této unikátní operace prošel trávník i běžnou údržbou. Provzdušněním, vyrovnáním a podsetím.
Teď už je na řadě jen standardní údržba jako kropení, hnojení a stříhání. Po pěti týdnech by trávník měl být připraven na novou sezónu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace