Trefa za tři body a pět tisíc

Trefa za tři body a pět tisíc
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 02 / 03 / 2016

Nejvýraznější letní posila Slovácka Francis Koné, kterému fanoušci říkají Franta, se začíná vyplácet. Po dlouhých zdravotních problémech se v sobotu dokázal střelecky prosadit a rozhodl důležitý zápas.

Francisi, jak se cítíte bezprostředně po zápase?
Jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo vstřelit mou první branku v SYNOT lize. Děkuju týmu, bojovali jsme a zasloužíme si vítězství.
Jak byste popsal svoji premiérovou trefu ve Slovácku a v Česku?
Bylo to docela složité, protože jsem byl v souboji s obráncem. Libor Došek prodloužil míč za sebe, povedlo se mi probojovat přes obránce k míči a zakončit.
Hned po brance jste utíkal za trenérem Habancem a zasalutoval jste mu jako Jaromír Jágr.
Že má Jágr podobnou oslavu, to jsem nevěděl. Mám ji spíše od Adebayora, který je takovým mým vzorem. Já si ji takto plánoval na první gól v SYNOT lize. Zároveň jsem to bral jako pozdrav Česku.
S čím vás trenér Habanec posílal na hřiště?
Říkal mi, že nás čeká důležité utkání, ve kterém musíme vyhrát. Já osobně jsem měl velkou vůli zvítězit. Když hraju před vlastními fanoušky, tak vůbec nemyslím, že bychom měli prohrát nebo remizovat. To si nehodlám připouštět. Doma se cítím silnější. Od začátku jsem si byl jistý, že zvítězíme.
Jihlava ale byla hodně nebezpečná a měla dokonce možná i blíž k brance.
Ano, to je pravda. Byl to těžký zápas. Soupeř hodně bojoval. Ale já bych neřekl, že to bylo šťastné vítězství. Rvali jsme se o to. Všechno je o bojovnosti. Pokud něco chcete, musíte o to bojovat.
Kolik vás bude premiérová trefa ve Slovácku stát?
Zaplatím pět tisíc a zaplatím rád.
Dolarů?
(Smích) To naštěstí ne...

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace