Trefil se jen v pěti zápasech, Pomajbík neskrývá zklamání

Trefil se jen v pěti zápasech, Pomajbík neskrývá zklamání
Foto: František Tureček  /  Kapitán David Pomajbík je s umístěním týmu zklamaný.
Březová Sport 14 / 11 / 2021

Podzim je pro Davida Pomajbíka, kapitána fotbalistů TJ Sokol Březová, zklamáním. I když soupeřům nastřílel 13 branek a je druhým nejlepším kanonýrem okresního přeboru za jarošovským Pavlasem, až jedenácté místo v tabulce mu přidělává vrásky na čele. „Počítal jsem s umístěním do šesté příčky, na kterou bohužel ztrácíme deset bodů,“ posteskl si Pomajbík.

Tým podle něj bojuje s mizernou tréninkovou morálku. „Trénuje nás málo, kluci chodí na směny do práce, na vysoké školy a doplácíme i na velkou marodku. Vlastně jsme už čekali na konec podzimu,“ pokračoval osmatřicetiletý borec. Slabou náplastí jsou pro něj individuální statistiky, kdy soupeřům nasázel 13 branek. Do listiny střelců se totiž paradoxně zapsal jen v pěti zápasech, čtyřikrát pálil dvakrát a Nezdenicím „upletl rukavici“, přitom měl šancí na osm gólů.  „Určitě jsem se měl za podzim trefit víckrát, ale bez kvalitní zálohy je to těžké, nikdo mi nepřipraví šance, neprostrčí míč za obranu, do uličky... Zvlášť když jsem vyloženě hráč do šestnáctky, něco jako Honza Koller,“ říká Pomajbík, který se netrefil ani do sítě nejslabších Záhorovic. Březová je totiž udolala jen 2:0... „Čekal jsem, že přijdou střelecké hody, ale vůbec se mně ani týmu nedařilo,“ sype si popel na hlavu.

Pětigólové představení jako proti Nezdenicím nezažil poprvé, premiéru si odbyl před lety proti Slovácku-Vážanům, když jeho tým vyhrál 5:4. „V přestávce jsme ještě prohrávali 1:4, ale za druhou půlku jsem dal ještě čtyři góly a bylo vymalováno,“ usmívá se Pomajbík, který tabulku kanonýrů průběžně nesleduje. „Ale bylo by pěkné na sklonku kariéry vyhrát krále střelců,“ uculuje se.

Pomajbík je odchovancem klubu od potoka Hrubár, odkud zamířil do Viktorie Otrokovice a pak následovaly štace v Uherském Brodě a Strání. Po pěti letech Na Zelničkách se vrátil do Březové. „Zdraví mi slouží, zranění se mi vyhýbá, tak ještě můžu pár let hrát. Maminka je z Valašska, po ní jsem asi větší tvrďák,“ usmívá se kapitán Březové, který vždy platil za kanonýra. V uplynulých dvou covidových ročnících ostatně nastřílel ve 22 zápasech 25 gólů, v poslední úplně sezoně 2018/2019 si připsal 19 zásahů do černého.

autor: ceh, ft

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace